Ne daugiau nei ištiestos rankos atstumu nuo kaitlentės yra tinkama vieta prieskoniams, aliejams ir kitiems maisto pagardams. Kur juos norėtumėte laikyti: talčiuje ar spintelėje, o galbūt specialioje dėtuvėje ant darbastalio?
- Maisto serviravimo zona. Patiekalai jau garuoja ir žadina apetitą, belieka paserviruoti. Šalia kaitlentės ir orkaitės numatykite vietos papildomam darbastaliui. Nors iš pirmo žvilgsnio nereikšminga ir gana dažnai pamirštama vieta, iš tiesų verta kur kas daugiau dėmesio. Pirmiausia pagalvokite, kur ir kaip padėsite karštą kepimo skardą? Ar turėsite karščiui atsparų padėklą, ar čia tilps lėkštės, kuriose patieksite maistą? Šioje zonoje būtų patogiausia laikyti serviravimo įrankius bei indus. Galbūt jiems prireiks stalčių, ištraukiamų krepšių arba visos pakabinamos spintelės?
- Valgymo zona. Šios zonos pasirinkimas priklauso nuo to, ar turite valgomąjį, ar valgymui vietą esate numatę virtuvės zonoje. Pirmuoju atveju sprendimas paprastas – išsirinksite valgomojo stalą ir kėdes. Antruoju atveju teks pasitelkti daugiau kūrybiškumo.
Viena labiausiai vertinamų virtuvinio baldų komplekto dalių – sala. Ji gali ne tik atstoti valgymo zoną, bet tuo pačiu tapti sandėliavimo, maisto ruošimo, gaminimo (įmontuojant kaitlentę) ir serviravimo vieta.
Sala be įmontuotų prietaisų tampa savotiška kūrybos, valgymo, susibūrimų ar net darbo vieta. Kitais atvejais, kai saloje įkomponuota kaitlentė ar plautuvė, tai yra maisto ruošimo, gaminimo ir serviravimo vieta – „arena“ jūsų kulinariniams performansams. Gana dažnai interjero dizaineriai siūlo salos-valgomojo stalo derinį, kai prie salos kampo ar šono montuojamas valgomasis stalas. Vienintelis reikalavimas salai – pakankamai daug erdvės virtuvėje.
- Valymo ir tvarkymosi zona. Ši zona gana dažnai sugražina į maisto ruošimo etapo pradžią. Šalia plautuvės, kur yra ir maisto ruošimui skirtas darbastalis, tikslingiausia įmontuoti indaplovę arba indų džiovinimo spintelę virš plautuvės. Taigi, jau esamą virtuvės zoną išnaudoti tvarkymuisi.
- Zona – puošmena. Vis dažniau virtuvėje vietos atrandama gėrimų šaldytuvui su skaidraus ar tamsinto stiklo durelėmis. Šis praktiškas sprendimas gali virsti rafinuotu virtuvinio komplekto akcentu. Priklausomai nuo virtuvės dydžio jis gali būti montuojamas tiek „saloje“, tiek pagrindinėje virtuvės dalyje.
Kitas klientų pamėgtas atributas virtuviniame komplekte – indauja. Pasirinkus stiklo ir metalo konstrukcijas bei vidinių lentynų apšvietimą galima sukurti ypač jaukią ir prabangią šios zonos atmosferą.
Kiek kainuoja virtuvės baldai?
Kaip ir medžiagiškumu bei funkcionalumu, taip ir kaina baldų komplektai skiriasi. Ir šis skirtumas neturi ribų. DOMDOM savo klientams siūlo net 550+ dekoro variantų. Taigi – neribotas galimybes ne tik dizaino, bet ir kainos variantams.
Atrodo, jog nuo tokios gausos gali ūžti galva. Tačiau užsakant individualų baldų projektą, šį iššūkį už jus išsprendžia patyręs interjero dizaineris. Susipažinęs su jūsų poreikiais ir galimybėmis dizaineris patars, kur galite investuoti daugiau, o kur – įsigyti pigiau. Nežinančius nuo ko pradėti visada kviečiame į individualią konsultaciją.
Baldų komplekto biudžeto planavimą palengvina išmanymas, kas sudaro galutinę kainą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog gana dažnai gamintojai pateikia kainą už metrą. Taigi, pradžioje rekomenduojame išsimatuoti virtuvės aukštį ir bendrą ilgį. Tradiciškai į virtuvės baldų komplekto kainą įskaičiuotos pasirinktos žaliavos, t.y. fasadų, karkasų, sienelės tarp viršutinių ir apatinių spintelių plokštės bei pasirinkta furnitūra.
Kuris medžiagų variantas gali atsieiti pigiai, o į kurį tektų investuoti daugiau, galite sužinoti čia. Atminkite, kad baldų komplektas nebūtinai bus prastas. Galbūt vyksta praėjusių metų baldinių plokščių kolekcijos išpardavimas, todėl tam tikras baldų komplekto medžiagas galite įsigyti už žemesnę kainą. Svarbu atsižvelgti į tai, kokių savybių ir atsparumo medžiagų jums reikia labiausiai.
Pavyzdžiui, jeigu gaminate retai, galbūt investuoti į ilgaamžį marmuro ar tikro akmens stalviršį nebūtina ir pakaks ,,Compact HPL“ plokštės. Šis santykinai nebrangus pasirinkimas puikiai tarnaus ne vienerius metus – ,,Compact HPL“ plokštės atsparumas karščiui, drėgmei ir smūgiams yra ypač didelis ir mažai nusileidžia natūraliems paviršiams.
Laikomės nuomonės, jog geriausi sprendimai yra tie, kurie yra naudojami. Tačiau, kad būtų naudojami ilgai, jie turi būti kokybiški. Ši taisyklės galioja ir furnitūros pasirinkimui. Svarbiausia įvertinti, kurie furnitūros elementai naudojami dažniausiai ir dėl to turėtų būti ypač patvarūs. Šiuo atveju investuoti į kokybiškus durelių atidarymo, pakėlimo lankstus yra būtina.
DOMDOM partnerių sąraše yra ilgametę patirtį turintys furnitūros gamintojai tarp kurių: „Blum“, „Hettich“, „Hawa“, „Hafele“, „Schuco“ ir kiti. Nepaisant to, mūsų klientai visada gamintojus gali rinktis ir savo nuožiūra.
DOMDOM virtuvinių baldų komplektai gali būti įsigyti išsimokėtinai – lizingu be palūkanų.
Kaip pasirinkti tinkamą virtuvės baldų dydį?
Baldų komplektas virtuvei – tarsi kasdienė avalynė žmogui. Jeigu yra tinkamo dydžio, naudoti kiekvieną dieną yra patogu. Individualių virtuvinių baldų komplektų projektai yra išskirtiniai tuo, jog baldo dydį galima suprojektuoti tiksliai pagal jūsų erdvės matmenis.
Taigi, kokių matmenų turėtų būti virtuvės komplektas, atsakys interjero dizaineris, atidžiai įvertinęs, koks yra jūsų virtuvės erdvės aukštis, pobūdis ir kiek bei kokių baldų čia galima sutalpinti. Tokios virtuvinio komplekto dalys kaip sala, baras ar sala-valgomojo stalas geriausiai įgyvendinamos didesnėje erdvėje, todėl mažoje virtuvėje geriau paieškoti vietą taupančių alternatyvų.