SAVA
VIRTUVĖ

Į ką atkreipti dėmesį renkantis virtuvės baldus?

Poreikiai ir norai. Nesumeluosime sakydami, jog virtuvės baldų pasirinkimas gali prilygti asmenybės analizei. Pirmiausia dėl to, jog planuojant baldų komplektą virtuvei pradžioje tikslingiausia įvardyti savo poreikius ir norus.

Šiame etape rekomenduojame atsakyti į kuo daugiau klausimų, pradedant nuo to, kiek žmonių ir kokiais tikslais naudosis virtuve iki konkretaus jūsų virtuvės įrenginių, indų ir technikos poreikio. Lygiai taip pat svarbu išvardintiems įrenginiams numatyti tikslias vietas, kad virtuvėje būtų viskas apgalvota ir patogu. Šio etapo namų darbai tarsi nubrėžia jūsų virtuvės vizijos kryptį, kuri padės judėti tinkama linkme.

Ergonomika. Nepaisant to, kokie bebūtų jūsų poreikiai ir norai, geri virtuvės baldai turėtų būti ergonomiški. Jeigu įmanoma, rekomenduojama dar statybų pradžioje pasikonsultuoti su interjero dizaineriu ir išsiaiškinti, kaip teisingai virtuvės zonoje išdėstyti elektros įvadus ir santechniką. Žinoma, tam būtina atlikti minėtus namų darbus – įvardinti būtinų buitinės technikos prietaisų poreikį. Taip užbėgsite įvykiams už akių ir išvengsite sienų ar grindų ardymo jau po apdailos darbų.

Funkcionalumas. Ko gero, nesuklysime sakydami, kad dienos eigoje dažniausiai varstomos durys ir durelės yra virtuvėje. O ar bandėte suskaičiuoti, kiek kartų per dieną atidarote virtuvės spintelių dureles, stalčius? Jeigu pastarųjų varstymo sistemos yra nepatogios, tiek kartų per dieną savo buityje patirsite nepatogumų. Taigi, lengvas durelių atidarymas ar pakėlimas, automatinis jų stabdis, apsaugantis nuo trinktelėjimo į lubas ar sieną, gali būti įgyvendinti pasirinkus tinkamus varstymo lankstus, durelių pakėlimo ar stabdymo mechanizmus bei kitą furnitūrą. Nors ir nematoma, furnitūra atlieka reikšmingą vaidmenį kasdieniame virtuvinio komplekto naudojime.

Pasirinkę tinkamą furnitūrą taip pat galite išnaudoti vietą, kurios paprastai nenaudotumėte. Pavyzdžiui, kampinės spintelės yra ganėtinai gilios, o pasiekti atokiausią jų kampą kartais yra pernelyg sudėtinga. Tokiu atveju kampinis pilnai ištraukiamos lentynos mechanizmas „Lemans“ arba „Secret corner“ pasitarnaus su kaupu. Taip pat ypač pravartūs ir „Cargo“ krepšiai, užpildantys kiekvieną baldo ertmės centimetrą.

Dizainas. Įveikus aptartus etapus galima leistis į dizaino paieškas. Virtuvės baldų komplektas bendrąja prasme be funkcionalumo atlieka ir estetikos funkciją. Todėl daugiausia dėmesio skiriantys tik baldų praktiškumui vis dėlto gali apsirikti.

Virtuvė yra namų vieta, kurioje praleidžiame bene daugiausia laiko, ypač moderniame būste, kai virtuvė yra bendroje erdvėje su svetaine. Pandemijos laikotarpiu virtuvė tapo darbo, renginių, laisvalaikio ir net žaidimų vieta. Tad abejojančių nelieka – virtuvė yra namų ir kasdienių istorijų centras.

Virtuvinio baldų komplekto spalviniai deriniai gali ne tik turėti įtakos mūsų nuotaikai, bet ir optiškai padidinti ar sumažinti, palengvinti ar įžeminti, sušildyti ar atvėsinti erdvę. Taigi, baldų fasadų ir paviršių dekoras, spalvos, medžiagiškumas virtuvei yra tarsi veidas. Tai, kokią emociją jis atspindės, priklausys nuo jūsų pasirinkimo. Ieškančius įkvėpimo kviečiame pasidairyti po šešis DOMDOM virtuvių stilius. Virtuvės baldų dizainą, spalvas ir medžiagiškumą patariame derinti prie bendro būsto interjero. Taip išlaikysite stiliaus vientisumą ir harmoniją.

Kokie baldai sudaro virtuvės komplektą?

Kokie baldai reikalingi virtuviniam baldų komplektui nuspręsite įvertinę maisto ruošimo etapus, kuriuos įprastai atliekate. Atitinkamai, kiekvienam maisto ruošimo etapui reikalinga speciali virtuvės zona. Taigi, kokie virtuvinio komplekto baldai turėtų būti kiekvienoje iš šių zonų?

  1. Maisto priėmimo ir sandėliavimo zona. Pabandykite įsivaizduoti tipinės dienos po apsipirkimo maisto prekių parduotuvėje scenarijų. Įžengiate į virtuvę ir… Ką pirmiausia norisi padaryti? Ko gero, pasidėti sunkų pirkinių krepšį ir maisto produktus sudėti į šaldytuvą, šaldiklį bei sandėliavimo spinteles ar stalčius. Taigi, arčiausiai įėjimo į virtuvę turėtų stovėti šaldytuvas su šalia jo esančiu darbastaliu pirkiniams pasidėti.

Šioje zonoje apsvarstykite ir sandėliavimo spintelių pobūdį bei pabandykite tiksliai numatyti, ką ir kaip jose norėsite sudėti? Kur laikysite skirtingas daržoves ir vaisius, konservus ir kita? Gana dažnai likusi tuščia ertmė virš šaldytuvo išnaudojama rečiau naudojamų produktų ar daiktų sandėliavimui, o šalia šaldytuvo, per visą virtuvinio komplekto aukštį, įmontuojamas ištraukiamas „Cargo“ krepšys.

Kita svarbi šios zonos dalis – plautuvė parsineštoms daržovėms, vaisiams ir kitiems produktams nuplauti. Apgalvokite, ar turite poreikį virš plautuvės sandėliuoti indus? Jei taip, jums pravers pakabinama spintelė virš jos. Galbūt kriauklę montuosite priešais langą, todėl daugiau papildomų baldų nereikės. Nepamirškite ir atliekų rūšiavimo sistemos po plautuve, nes jai čia – tinkamiausia vieta.

  1. Maisto ruošimo zona. Popietės virtuvėje scenarijus įsibėgėja. Produktai nuplauti, tad apsidairykite ir pagalvokite, kur juos norėtumėte pasidėti, kad galėtume pradėti gaminti maistą? Arčiau plautuvės tikslingiausia susikurti maisto ruošimo zoną su pakankamai plačiu ir patvariu darbastaliu. Pagalvokite, kaip dažniausiai ruošiate maistą? Būtent šioje zonoje tikslinga integruoti spinteles, stalčius, ištraukiamą „Cargo“ krepšį maisto ruošimo indams ir buitiniams prietaisams laikyti. Atsakymą geriausiai žinosite tik jūs.
  2. Maisto gaminimo zona. Produktai paruošti, belieka pašauti į orkaitę ar kepti keptuvėje ant kaitlentės, o galbūt – mikrobangų krosnelėje su griliaus funkcija. Apsvarstykite, kokiame aukštyje norėsite įmontuoti orkaitę ar minėtą mikrobangų krosnelę ir kur patogiausia vieta kaitlentei su gartraukiu? Bet tai – dar ne viskas.

Ne daugiau nei ištiestos rankos atstumu nuo kaitlentės yra tinkama vieta prieskoniams, aliejams ir kitiems maisto pagardams. Kur juos norėtumėte laikyti: talčiuje ar spintelėje, o galbūt specialioje dėtuvėje ant darbastalio?

  1. Maisto serviravimo zona. Patiekalai jau garuoja ir žadina apetitą, belieka paserviruoti. Šalia kaitlentės ir orkaitės numatykite vietos papildomam darbastaliui. Nors iš pirmo žvilgsnio nereikšminga ir gana dažnai pamirštama vieta, iš tiesų verta kur kas daugiau dėmesio. Pirmiausia pagalvokite, kur ir kaip padėsite karštą kepimo skardą? Ar turėsite karščiui atsparų padėklą, ar čia tilps lėkštės, kuriose patieksite maistą? Šioje zonoje būtų patogiausia laikyti serviravimo įrankius bei indus. Galbūt jiems prireiks stalčių, ištraukiamų krepšių arba visos pakabinamos spintelės?
  1. Valgymo zona. Šios zonos pasirinkimas priklauso nuo to, ar turite valgomąjį, ar valgymui vietą esate numatę virtuvės zonoje. Pirmuoju atveju sprendimas paprastas – išsirinksite valgomojo stalą ir kėdes. Antruoju atveju teks pasitelkti daugiau kūrybiškumo.

Viena labiausiai vertinamų virtuvinio baldų komplekto dalių – sala. Ji gali ne tik atstoti valgymo zoną, bet tuo pačiu tapti sandėliavimo, maisto ruošimo, gaminimo (įmontuojant kaitlentę) ir serviravimo vieta.

Sala be įmontuotų prietaisų tampa savotiška kūrybos, valgymo, susibūrimų ar net darbo vieta. Kitais atvejais, kai saloje įkomponuota kaitlentė ar plautuvė, tai yra maisto ruošimo, gaminimo ir serviravimo vieta – „arena“ jūsų kulinariniams performansams. Gana dažnai interjero dizaineriai siūlo salos-valgomojo stalo derinį, kai prie salos kampo ar šono montuojamas valgomasis stalas. Vienintelis reikalavimas salai – pakankamai daug erdvės virtuvėje.

  1. Valymo ir tvarkymosi zona. Ši zona gana dažnai sugražina į maisto ruošimo etapo pradžią. Šalia plautuvės, kur yra ir maisto ruošimui skirtas darbastalis, tikslingiausia įmontuoti indaplovę arba indų džiovinimo spintelę virš plautuvės. Taigi, jau esamą virtuvės zoną išnaudoti tvarkymuisi.
  1. Zona – puošmena. Vis dažniau virtuvėje vietos atrandama gėrimų šaldytuvui su skaidraus ar tamsinto stiklo durelėmis. Šis praktiškas sprendimas gali virsti rafinuotu virtuvinio komplekto akcentu. Priklausomai nuo virtuvės dydžio jis gali būti montuojamas tiek „saloje“, tiek pagrindinėje virtuvės dalyje.

Kitas klientų pamėgtas atributas virtuviniame komplekte – indauja. Pasirinkus stiklo ir metalo konstrukcijas bei vidinių lentynų apšvietimą galima sukurti ypač jaukią ir prabangią šios zonos atmosferą.

Kiek kainuoja virtuvės baldai?

Kaip ir medžiagiškumu bei funkcionalumu, taip ir kaina baldų komplektai skiriasi. Ir šis skirtumas neturi ribų. DOMDOM savo klientams siūlo net 550+ dekoro variantų. Taigi – neribotas galimybes ne tik dizaino, bet ir kainos variantams.

Atrodo, jog nuo tokios gausos gali ūžti galva. Tačiau užsakant individualų baldų projektą, šį iššūkį už jus išsprendžia patyręs interjero dizaineris. Susipažinęs su jūsų poreikiais ir galimybėmis dizaineris patars, kur galite investuoti daugiau, o kur – įsigyti pigiau. Nežinančius nuo ko pradėti visada kviečiame į individualią konsultaciją.

Baldų komplekto biudžeto planavimą palengvina išmanymas, kas sudaro galutinę kainą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog gana dažnai gamintojai pateikia kainą už metrą. Taigi, pradžioje rekomenduojame išsimatuoti virtuvės aukštį ir bendrą ilgį. Tradiciškai į virtuvės baldų komplekto kainą įskaičiuotos pasirinktos žaliavos, t.y. fasadų, karkasų, sienelės tarp viršutinių ir apatinių spintelių plokštės bei pasirinkta furnitūra.

Kuris medžiagų variantas gali atsieiti pigiai, o į kurį tektų investuoti daugiau, galite sužinoti čia. Atminkite, kad baldų komplektas nebūtinai bus prastas. Galbūt vyksta praėjusių metų baldinių plokščių kolekcijos išpardavimas, todėl tam tikras baldų komplekto medžiagas galite įsigyti už žemesnę kainą. Svarbu atsižvelgti į tai, kokių savybių ir atsparumo medžiagų jums reikia labiausiai.

Pavyzdžiui, jeigu gaminate retai, galbūt investuoti į ilgaamžį marmuro ar tikro akmens stalviršį nebūtina ir pakaks ,,Compact HPL“ plokštės. Šis santykinai nebrangus pasirinkimas puikiai tarnaus ne vienerius metus – ,,Compact HPL“ plokštės atsparumas karščiui, drėgmei ir smūgiams yra ypač didelis ir mažai nusileidžia natūraliems paviršiams.

Laikomės nuomonės, jog geriausi sprendimai yra tie, kurie yra naudojami. Tačiau, kad būtų naudojami ilgai, jie turi būti kokybiški. Ši taisyklės galioja ir furnitūros pasirinkimui. Svarbiausia įvertinti, kurie furnitūros elementai naudojami dažniausiai ir dėl to turėtų būti ypač patvarūs. Šiuo atveju investuoti į kokybiškus durelių atidarymo, pakėlimo lankstus yra būtina.

DOMDOM partnerių sąraše yra ilgametę patirtį turintys furnitūros gamintojai tarp kurių: „Blum“, „Hettich“, „Hawa“, „Hafele“, „Schuco“ ir kiti. Nepaisant to, mūsų klientai visada gamintojus gali rinktis ir savo nuožiūra.

DOMDOM virtuvinių baldų komplektai gali būti įsigyti išsimokėtinai – lizingu be palūkanų.

Kaip pasirinkti tinkamą virtuvės baldų dydį?

Baldų komplektas virtuvei – tarsi kasdienė avalynė žmogui. Jeigu yra tinkamo dydžio, naudoti kiekvieną dieną yra patogu. Individualių virtuvinių baldų komplektų projektai yra išskirtiniai tuo, jog baldo dydį galima suprojektuoti tiksliai pagal jūsų erdvės matmenis.

Taigi, kokių matmenų turėtų būti virtuvės komplektas, atsakys interjero dizaineris, atidžiai įvertinęs, koks yra jūsų virtuvės erdvės aukštis, pobūdis ir kiek bei kokių baldų čia galima sutalpinti. Tokios virtuvinio komplekto dalys kaip sala, baras ar sala-valgomojo stalas geriausiai įgyvendinamos didesnėje erdvėje, todėl mažoje virtuvėje geriau paieškoti vietą taupančių alternatyvų.

Virtuvės baldai | domdomhome.com
Virtuvės baldai | domdomhome.com

VIRTUVIŲ STILIAI

EXPLORER

Paskui svajones!

1/6

VISIONARY

AMBICINGOS IDĖJOS BE
KOMPROMISŲ.

2/6

REALIST

APGALVOTAS NAMŲ JAUKUMAS.

3/6

CREATOR

INDIVIDUALI ERDVĖ
SAVIRAIŠKAI!

4/6

HERO

PRASMINGAM IR VEIKLIAM
GYVENIMUI.

5/6

ENTHUSIAST

ČIA VERDA GYVENIMAS!

6/6