SAVA
VIRTUVĖ

Nuo fizikos iki psichologijos

Virtuvės projektas gali būti glaudžiai susijęs su fizika ir psichologija, kai kalba pakrypsta apie spalvas ir jų poveikį emocijoms. Šviesūs paviršiai, kaip byloja fizikos dėsniai, atspindi šviesą, taigi, jos daugiau grįžta į erdvę. Juoda spalva priešingai – į save sugeria visą šviesų spektrą.

Natūralu, kad kur daugiau šviesos, ten ir didesnis erdvės pojūtis. Dėl šios priežasties šviesus virtuvės komplektas pirmiausia praverčia tada, kai norisi vizualiai išplėsti virtuvės erdvę. Taip pat šviesūs virtuvės baldai tinka patalpose, kuriose trūksta natūralios saulės šviesos ar langai orientuoti į šiaurę.

Virtuvės baldų spalva galite išspręsti ir kitą problemą. Jeigu patalpa pripildyta ryškios saulės šviesos ir dienos metu stipriai įkaista, verta pasirinkti šalto atspalvio virtuvės baldų komplektą, pavyzdžiui, žydrą arba mėtinį. Taip bent vizualiai į patalpą „įleisite“ daugiau vėsos.

Šviesių spalvų virtuvėje derinimas

Renkantis virtuvės fasadų spalvas ir išvydus dešimtis skirtingų vienos spalvos atspalvių, dažną ištinka lengvas šokas.

Tokiais atvejais Deimantė Uleckytė, interjero dizainerė, rekomenduoja sau užduoti klausimą: „Kokiame interjere save noriu matyti: harmoningam ir tolygiam ar kontrastingam?“. Atsakymą įprastai padiktuoja kliento temperamentas.

Žinoma, tikslingiausia yra pamatyti ir įvertinti gyvus pavyzdžius. Štai DOMDOM salone  svajonės virtuvės įsivaizduoti nereikia. Čia galima apžiūrėti ne tik įrengtas ir funkcionuojančias šešių skirtingų stilių virtuves, bet ir šimtus baldinių plokščių variantų.

Renkantis atspalvius dizainerė pataria peržvelgti NCS spalvų paletę ir spalvas rinktis tik iš viename lapelyje viena šalia kitos esančių spalvų. Tarkime, jei spalvų numeracija yra 1, 2, 3, 4, 5, 6, vertėtų rinktis kombinacijas 1 ir 2 arba 2 ir 3; 3 ir 4 ir panašiai. Šviesesnė spalva sienoms, tonu tamsesnė baldams arba tiek baldams, tiek sienoms – ta pati spalva. Šiais deriniais išgausite didžiausią dizaino vientisumą.

Savo namų interjere siekiantiems didesnio kontrasto, dizainerė siūlo rinktis kontrastingesnes to paties NCS lapelio spalvų kombinacijas: 1 ir 4; 2 ir 6 ir panašiai. Svarbu įsivertinti tai, kad kuo tamsesni baldai, tuo vizualiai daugiau erdvės pastarieji užims.

VIRTUVIŲ STILIAI

EXPLORER

Paskui svajones!

1/6

VISIONARY

AMBICINGOS IDĖJOS BE
KOMPROMISŲ.

2/6

REALIST

APGALVOTAS NAMŲ JAUKUMAS.

3/6

CREATOR

INDIVIDUALI ERDVĖ
SAVIRAIŠKAI!

4/6

HERO

PRASMINGAM IR VEIKLIAM
GYVENIMUI.

5/6

ENTHUSIAST

ČIA VERDA GYVENIMAS!

6/6