SAVA
VIRTUVĖ

Kokie yra standartinių virtuvės baldų matmenys?

Standartiniai virtuvės baldai sudaryti iš atskirų segmentų, kurie beveik visada yra tų pačių matmenų. Šių segmentų aukštis, plotis ir gylis priklauso nuo pasirinktos buitinės technikos ir furnitūros.

Aukštis. Standartinio virtuvinio komplekto aukštis siekia 260-270 cm, o stalviršis montuojamas 90 cm aukštyje. Vis dėlto, daugumos būstų lubų aukštis prasideda nuo 275 cm, tai reiškia, kad pasirinkus standartinį virtuvės komplektą liks neužpildyta ertmė tarp baldo ir lubų.

Plotis. Viršutinių spintelių plotis gali būti 30 cm, 35 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, apatinių spintelių ir stalčių: 15 cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm, 45 cm iki 90 cm.

Įmontuojamų šaldytuvų, orkaičių ir atitinkamai spintelių, kuriose jie montuojami, plotis įprastai yra 60 cm. Taip pat rinkoje yra prietaisų, kurie turi du skirtingus standartinius pločius. Pavyzdžiui, indaplovės, kaip ir šiukšlių rūšiavimo sistemos, yra 45 cm ir 600 cm pločio; kaitlentės – 29 cm (dviejų kaitviečių) arba 59 cm (keturių kaitviečių) pločio. Plautuvių pločiai yra kur kas įvairesni: 45 cm, 50 cm, 55 cm ir daugiau.

Kai kurie buitiniai prietaisai, ypač šaldytuvai, sparčiai lipa iš standarto rėmų, todėl vis dažniau šaldytuvui įmontuoti reikalingas individualus nestandartinės spintelės užsakymas.

Gylis. Apatinių spintelių gylis siekia 60 cm, o virš jų kabinamų spintelių – 36 cm. Kartais klientai lieka nustebę, kai sužino, jog viršutinių spintelių gylis yra kone dvigubai mažesnis nei apatinių. Tačiau viskas paremta ergonomika – prie apatinių spintelių darbastalio dirbame palinkę į priekį.

Kiek laiko laukti pristatymo?

Standartinių baldų segmentai dažniausiai būna jau pagaminti, todėl papildoma gamyba nereikalinga. Tai reiškia, kad dydžio, spalvų, medžiagiškumo ir dekoro pasirinkimas yra ribotas, tačiau viską galite įsigyti iš karto.

Atitinkamai šių baldų kaina yra prieinamesnė, kadangi gamybos metu nereikia papildomai konfigūruoti staklių, dirbti su individualiai pasirinktomis medžiagomis ir panašiai.

Kokie standartinių baldų privalumai ir trūkumai?

Standartiniai virtuviniai komplektai, be abejonės, yra sprendimas, leidžiantis sutaupyti laiko ir pinigų. Kitas privalumas – įprastai baldą jau galite iš anksto apžiūrėti, todėl papildomų pastangų jam planuoti ir vizualizuoti nereikia.

Vis dėlto, standartiniu virtuvės komplektu patalpos išpildymas bus dalinis, kažkur liks neišnaudotos ertmės ar nišos, o dekoro pasirinkimas bus pakankamai ribotas ir nebūtinai atitiks jūsų poreikius. Deja, tiesa ta, kad kai kuriais atvejais išsiversti tik su standartiniais baldais neįmanoma. Taip nutinka dėl virtuvėje esančių specifinių prietaisų: dujinio skaitliuko fiksuotoje vietoje, boilerio, vamzdžių ir panašiai.

Tarp standarto ir individualumo – moduliniai baldai

Sutiksite, jog pasirinkimas tarp standartinio ir visiškai individualaus virtuvinio komplekto būtų per daug drastiškas. DOMDOM virtuvinių baldų idėja gimė iš poreikio kompromisui tarp standarto ir personalizavimo. Šis kompromisas grįstas ištobulinta baldų modulių sistema, kuri, priešingai nei standartinių baldų segmentai, leidžia klientui pasiūlyti daugiau lankstumo.

DOMDOM baldų modulis yra preciziškai ištobulintas funkcijų ir dizaino sprendimas, kurį galima padidinti ar sumažinti pagal tikslius jūsų būsto erdvės matmenis. Jį taip pat galima kombinuoti su kitų DOMDOM virtuvės stilių moduliais.

Modulių dizaino personalizavimui taip pat sukurtos visos galimybės – galite rinktis iš 550+ dekoro variantų. Be to, kartu su žinomais Lietuvos dizaineriais sukūrėme šešis DOMDOM modulinių virtuvių stilius, kuriuos išbandyti gyvai galima DOMDOM salone Vilniuje. Modulinių baldų principu galima paspartinti baldų gamybą (moduliai yra gaminami pagal išbandytus prototipus) ir palengvinti savos virtuvės vizijos kūrimą (visų virtuvės stilių modulius galima apžiūrėti ir išbandyti gyvai).

Standartiniai virtuvės baldai | domdomhome.com
Standartiniai virtuvės baldai | domdomhome.com

VIRTUVIŲ STILIAI

EXPLORER

Paskui svajones!

1/6

VISIONARY

AMBICINGOS IDĖJOS BE
KOMPROMISŲ.

2/6

REALIST

APGALVOTAS NAMŲ JAUKUMAS.

3/6

CREATOR

INDIVIDUALI ERDVĖ
SAVIRAIŠKAI!

4/6

HERO

PRASMINGAM IR VEIKLIAM
GYVENIMUI.

5/6

ENTHUSIAST

ČIA VERDA GYVENIMAS!

6/6