Mažos virtuvės išplanavimas: TOP 5 patarimai kaip nesuklysti

Mažos virtuvės planavimas įprastai šeimininkams kelia unikalius iššūkius. Norų ir poreikių daug, o vietos tam – kur kas mažiau. Tačiau ten, kur iššūkiai ar apribojimai, ten galima atrasti unikalias galimybes!

Remiantis DOMDOM konsultantų ir dizainerių praktika, maža virtuvė gali būti „didelė“ – atrodyti erdvi, stilinga bei išlikti funkcionali ir patogi būtent jums. Jeigu svarstote, kurie sprendimai padės sukurti tokį išplanavimą jūsų mažoje virtuvėje, pateikiame TOP 5 patarimus, kurie tiks kiekvienam interjero stiliui ir biudžetui.

1. Supraskite savo erdvę

Pradėkite nuo poreikių. Kaip ir įprastos, taip ir mažos virtuvės išplanavimas turėtų prasidėti nuo jūsų poreikių ir norų išgryninimo. Ir taip, jūs perskaitėte teisingai – pirmiausia būtina apgalvoti, kokia yra jūsų buitis ir virtuvės vaidmuo joje.

Šiuolaikinėje virtuvėje verda ne tik maistas, bet ir gyvenimas. Čia gimsta kulinarinės idėjos, įsimintiniausi pašnekesiai ar darbai. Todėl labai svarbu, kad virtuvė atitiktų jūsų ir čia užsukančių patirtis, poreikius ir skonį.

Stambus planas. Taigi, pirmiausia apie virtuvės planą galvokite stambesniu mastu: įvertinkite jums svarbiausias virtuvės zonas ir išdėstykite jas pagal „Auksinio trikampo“ taisyklę. Trys svarbiausios šio trikampio ašys: šaldytuvas, plautuvė ir kaitlentė/orkaitė.

Trikampio taisyklė ir zonos. Arčiausiai įėjimo į virtuvę turėtų būti šaldytuvas, o paskui – plautuvė ir, galiausiai, kaitlentė. Tarp šių pagrindinių zonų turėtų atsirasti tarpinės: pirkinių rūšiavimo darbastalis (tarp šaldytuvo ir plautuvės), maisto ruošimo zona (tarp plautuvės ir kaitlentės/orkaitės), maisto serviravimo zona (šalia kaitlentės/orkaitė).

Visos kitos zonos – valgomoji, tvarkymosi-plovimo – turėtų būti integruotas į pagrindines zonas ar šalia jų arba atsirasti išskleidus-tranformavus pagrindinius mažos virtuvės baldus. Zonas galima išdėstyti tiek trikampyje, tiek kvadrate (iš kairės į dešinę ar atvirkščiai) ir pan. Daugiau apie virtuvės zonas galite sužinoti čia.

2. Apsvarstykite ir įvardinkite tikslius prietaisų dydžius

Šiame etape dauguma klientų jau klausia, galbūt jau dabar galime pereiti prie virtuvinio komplekto baldų? Sutinkame, juk tai kur kas įdomiau, nei skaičiuoti ir techniškai dėlioti virtuvės planą.

Tačiau laukia dar vienas etapas, kurį praleidus beveik didžioji dauguma klientų virtuvės projekto pabaigoje susiduria su karčia tiesa – visi poreikiai, deja, netilpo. Kad to išvengtumėte, DOMDOM ekspertai visada ragina pakankamai dėmesio ir laiko skirti buitinės technikos prietaisų dydžiams.

Prioritetą teikite mažesniems, tačiau išmaniems, daugiau funkcijų turintiems prietaisams. Pavyzdžiui, geriau įsigyti mažesnės talpos, tačiau daugiau funkcijų turinčią orkaitę ar mikrobangų krosnelę. Ta pati taisyklė galioja kitiems prietaisams: šaldytuvams, kavos aparatams, indaplovėmis, kaitlentėmis ir ne tik.

Kodėl tai svarbu? Kai klientų paklausiame, kokio dydžio indaplovės ar plautuvės pageidautų, praktiškai didžioji dauguma net nemirktelėję atsako, kad didžiausios pagal standartą. Tačiau mažoje virtuvėje beveik visais atvejais didelis iššūkis yra darbastalio ir sandėliavimo vietų trūkumas.

Tad, pavyzdžiui, jeigu gyvenate poroje ir gaminate retai, ko gero jums pakaks mažesnės, 45 cm pločio indaplovės – taigi, sutaupysite apie 15 cm pločio vietos sandėliavimui. Šiuo atveju jums taip pat nereikės dvigubos plautuvės, todėl pasirinkę mažesnę-viengubą, sutaupysite reikšmingo darbastalio ploto.

Dar vienas dažnas atradimas tarp mūsų klientų: jeigu orkaite pasinaudojate vos keletą kartų per metus, per didžiąsias šventes, ko gero jums pakaks mikrobangų krosnelės su kepimo funkcija. Taigi, galite atsisakyti orkaitės ir taip turėsite visa spintelę sandėliavimui.

Štai čia ir prasideda didžioji dėlionė. Ji tikrai reikalauja įsigilinimo ir jūsų laiko, tačiau DOMDOM ekspertai visada padeda šią kelionę pereiti pozityviai ir efektyviai. Tuo pačiu taipuiki proga pergalvoti jūsų buitį bei įpročius.

3. Optimaliai išnaudokite vertikalią erdvę

Jeigu virtuvė yra nedidelė, horizontalus plotas paprastai yra labiau ribotas nei vertikalus, tad pabandykite galvokite vertikaliai. Tačiau tai nereiškia, kad savo virtuvę nuo grindų iki lubų turėtumėte apstatyti spintelėmis.

Svarbiausia išlaikyti balansą: tarp pakabinamų spintelių įterpkite keletą atvirų lentynų (galbūt net su veidrodžiais) arba stiklinę indaują, o tarp lubų ir viršutinių spintelių palikite didesnį tarpą. Toks derinys vizualiai suteiks daugiau atvirumo, o tuo pačiu ir optiškai padidins erdvę.

Įkvėpimo šiam balansui galite pasisemti peržvelgę DOMDOM virtuvių stilius: REALIST, ENTHUSIAST, CREATOR.

Norint daugiau laisvės, tačiau turint ribotą erdvę, galima pagalvoti ir apie daugiafunkcius baldus. Stalai, kurie atsilenkia nuo sienos, ištraukiami stalviršiai arba sulankstomos kėdės ir kita gali gerokai išplėsti darbastalio ar sandėliavimo erdvę bei palengvinti priėjimą prie reikalingų daiktų ar zonų.

4. Išbandykite komplektavimo įrankius

Suprantame, jog kiekviena virtuvė prasideda nuo preliminaraus biudžeto ir noro neperžengtišių finansinių rėmų. Tačiau įsirenginėjat virtuvinį komplektą pirmą kartą, labai sunku įsivaizduoti, kokius poreikius galima sutalpinti į numatytą biudžetą.

Natūraliai norisi bent preliminariai žinoti, kokia galėtų būti pageidaujamos virtuvės baldų, buitinės technikos ir papildomų paslaugų (montavimas, pristatymas, pajungimas ir kita…). Siekdami palengvinti klientams virtuvės projekto eigą, sukūrėme DOMDOM komplektavimo įrankį.

Įrankiu vos per kelias minutes, įvedę visus pagrindinius duomenis, gausite preliminarią virtuvės komplekto kainą. Skaičiuoklėje įtraukti ne tik pagrindiniai aspektai – virtuvės forma, matmenys, baldiniai fasadų tipai ar norima buitinė technika, bet ir minėtos paslaugos.

Pagal jūsų pasirinkimus skaičiuoklėje iš karto pateikiama preliminari suformuoto komplekto kaina. Čia pat galima išsiųsti užklausą dėl papildomų detalių. Į jūsų užklausą skubiai atsakysDOMDOM komanda bei pateiks visus atsakymus į jums rūpimus klausimus.

5. Pasinaudokite profesionalų patirtimi

Kiekvienas projektas yra unikalus, o klaidų kaina – didelė. Žinome, kad klientams be patirties ši atsakomybė gali kelti stresą. Bet viskas gali būti daug paprasčiau – kiekvieno virtuvėsprojekto metu klientą lydime nuo idėjos išgryninimo iki baldų montavimo, buitinių prietaisų pajungimo ir senų baldų išvežimo bei tvaraus jų perdirbimo.

Patyrę DOMDOM dizaineriai atras individualius, net ir visiškai nestandartinius, tačiau optimalius sprendimus, pritaikytus konkretiems jūsų poreikiams ir biudžetui.

Projektuojant mažos virtuvės išplanavimą svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Investavę į precizišką planavimą ne tik išvengsite sunkiai ištaisomų ir daug kainuojančių klaidų, bet ir
užtikrintai džiaugsitės funkcionalia ir maksimaliai išnaudota mažos virtuvės erdve.

Turite daugiau klausimų? Susisiekite su DOMDOM komanda jau dabar!

DUK

Kiek laiko užtruks mažos virtuvės išplanavimas?

Mažos virtuvės išplanavimo rengimas kiekvienam klientui užtrunka skirtingai. Viskas priklauso nuo to, kaip tiksliai ir iš karto galite įvardinti savo poreikius, kurie turėtų būti sutalpinti virtuvėje. Tai ir virtuvės zonų apsvarstymas, tikslių buitinių prietaisų dydžių ir modelių pasirinkimas, dizaino ir funkcinių sprendimų integravimas bei kiti specifiniai klausimai.

Kokie populiariausi mažos virtuvės įrengimo sprendimai?

Mažoje virtuvėje labai svarbi ergonomika – maksimalus vertikalios ir horizontalios erdvės išnaudojimas bei „kampų įdarbinimas“ kampiniais mechanizmais-stalčiais, lentynomis ir pan. Be viso to, ypač svarbu pasirinkti tinkamus buitinių prietaisų dydžius (gana dažnai pakanka mažesnių už standartą). Tinkamiausias lakoniškas, minimalistinis interjeras, neperkrautas dizaino elementais.