Virtuvės zonos – ką svarbu apsvarstyti?

Kitchen cooking, washing zones

Kokie baldai reikalingi virtuviniam baldų komplektui, nuspręsite įvertinę maisto ruošimo etapus, kuriuos įprastai atliekate. Atitinkamai, kiekvienam maisto ruošimo etapui reikalinga speciali virtuvės zona. Taigi, kokie virtuvinio komplekto baldai turėtų būti kiekvienoje iš šių zonų?

1. Maisto priėmimo ir sandėliavimo zona.

Pabandykite įsivaizduoti tipinės dienos po apsipirkimo maisto prekių parduotuvėje scenarijų. Įžengiate į virtuvę ir… Ką pirmiausia norisi padaryti? Ko gero, pasidėti sunkų pirkinių krepšį ir maisto produktus sudėti į šaldytuvą, šaldiklį bei sandėliavimo spinteles ar stalčius.

Taigi, arčiausiai įėjimo į virtuvę turėtų stovėti šaldytuvas su šalia jo esančiu darbastaliu pirkiniams pasidėti.

Pradžioje pabandykite tiksliai numatyti sandėliavimo spintelių pobūdį, ką ir kaip jose norėsite sudėti? Kur laikysite skirtingas daržoves ir vaisius, konservus ir kita? Gana dažnai likusioje tuščioje ertmėje virš šaldytuvo sandėliuojami rečiau naudojami produktai ar daiktai, o šalia šaldytuvo, per visą virtuvinio komplekto aukštį, įmontuojamas ištraukiamas „Cargo“ krepšys.

Kita svarbi šios zonos dalis – plautuvė parsineštoms daržovėms, vaisiams ir kitiems produktams nuplauti.

Apgalvokite, ar turite poreikį virš plautuvės sandėliuoti indus? Jei taip, jums pravers pakabinama spintelė virš jos. Galbūt kriauklę montuosite priešais langą, todėl daugiau papildomų baldų nereikės. Nepamirškite ir atliekų rūšiavimo sistemos po plautuve, nes jai čia – tinkamiausia vieta.

2. Maisto ruošimo zona. 

Popietės virtuvėje scenarijus įsibėgėja. Produktai nuplauti, tad apsidairykite ir pagalvokite, kur juos norėtumėte pasidėti, kad galėtume pradėti gaminti maistą?

Arčiau plautuvės tikslingiausia susikurti maisto ruošimo zoną su pakankamai plačiu ir patvariu darbastaliu.

Pagalvokite, kaip dažniausiai ruošiate maistą? Būtent šioje zonoje tikslinga integruoti spinteles, stalčius, ištraukiamą „Cargo“ krepšį maisto ruošimo indams ir buitiniams prietaisams laikyti. Atsakymą geriausiai žinosite tik jūs.

3. Maisto gaminimo zona. 

Produktai paruošti, belieka pašauti į orkaitę ar kepti keptuvėje ant kaitlentės, o galbūt – mikrobangų krosnelėje su griliaus funkcija. Skirkite laiko nuspręsti, kokiame aukštyje norėsite įmontuoti orkaitę ar minėtą mikrobangų krosnelę ir kur patogiausia vieta kaitlentei su gartraukiu? Bet tai – dar ne viskas.

Ne daugiau nei ištiestos rankos atstumu nuo kaitlentės yra tinkama vieta prieskoniams, aliejams ir kitiems maisto pagardams. Kur juos norėtumėte laikyti: talčiuje ar spintelėje, o galbūt specialioje dėtuvėje ant darbastalio?

4. Maisto serviravimo zona. 

Patiekalai jau garuoja ir žadina apetitą, belieka paserviruoti. Šalia kaitlentės ir orkaitės numatykite vietos papildomam darbastaliui. Nors iš pirmo žvilgsnio nereikšminga ir gana dažnai pamirštama vieta, iš tiesų verta kur kas daugiau dėmesio.

Nuspręskite, kur ir kaip padėsite karštą kepimo skardą? Ar turėsite karščiui atsparų padėklą, ar čia tilps lėkštės, kuriose patieksite maistą? Šioje zonoje būtų patogiausia laikyti serviravimo įrankius bei indus. Galbūt jiems prireiks stalčių, ištraukiamų krepšių arba visos pakabinamos spintelės?

5. Valgymo zona. 

Šios zonos pasirinkimas priklauso nuo to, ar turite valgomąjį, ar valgymui vietą esate numatę virtuvės zonoje. Pirmuoju atveju sprendimas paprastas – išsirinksite valgomojo stalą ir kėdes. Antruoju atveju teks pasitelkti daugiau kūrybiškumo.

Viena labiausiai vertinamų virtuvinio baldų komplekto dalių – sala. Ji gali ne tik atstoti valgymo zoną, bet tuo pačiu tapti sandėliavimo, maisto ruošimo, gaminimo (įmontuojant kaitlentę bei gartraukį) ir serviravimo vieta.

Sala be įmontuotų prietaisų yra savotiška kūrybos, valgymo, susibūrimų ar net darbo vieta. Kitais atvejais, kai saloje įkomponuota kaitlentė ar plautuvė, tai yra maisto ruošimo, gaminimo ir serviravimo zona – „arena“ jūsų kulinariniams performansams.

Gana dažnai interjero dizaineriai siūlo salos-valgomojo stalo derinį, kai prie salos kampo ar šono montuojamas valgomasis stalas. Vienintelis reikalavimas salai – pakankamai daug erdvės virtuvėje.

6. Valymo ir tvarkymosi zona. 

Ši zona gana dažnai sugražina į maisto ruošimo etapo pradžią. Šalia plautuvės, kur yra ir maisto ruošimui skirtas darbastalis, tikslingiausia įmontuoti indaplovę arba indų džiovinimo spintelę virš plautuvės. Taigi, jau esamą virtuvės zoną išnaudoti tvarkymuisi.

7. Zona – puošmena. 

Vis dažniau virtuvėje vietos atrandama gėrimų šaldytuvui su skaidraus ar tamsinto stiklo durelėmis. Šis praktiškas sprendimas gali virsti rafinuotu virtuvinio komplekto akcentu. Priklausomai nuo virtuvės dydžio jis gali būti montuojamas tiek „saloje“, tiek pagrindinėje virtuvės dalyje.

Kitas klientų pamėgtas atributas virtuviniame komplekte – indauja. Pasirinkus stiklo ir metalo konstrukcijas bei vidinių lentynų apšvietimą galima sukurti ypač jaukią ir prabangią šios zonos atmosferą.

Kitchen cooking zone
Komplektuojami virtuvės baldai | domdomhome.com