4 pagrindiniai virtuvės planavimo patarimai

„Nuo ko pradėti?“ – bene dažniausiai DOMDOM konsultantų išgirstamas pirmasis naujakurių klausimas. Tačiau lygiai taip pat dažnai klausiantieji nustemba išgirdę atsakymą, jog pradėti tikslingiausia nuo savęs pažinimo. Skaitykite ir sužinokite, ko nepraleisti planuojant savo virtuvę.

Pradėkite planuoti anksti

Jeigu turite galimybę, virtuvės projektą pradėkite planuoti dar prieš apdailos darbus. Taip būsite tikri, kad turėsite visas galimybes įgyvendinti savo svajones, o joms nesutrukdys ne vietoje įmontuoti elektros įvadai ar kanalizacija.

Virtuvės planavimas iš anksto kels mažiau įtampos, nes kiekvienam sprendimui priimti turėsite pakankamai laiko.

Atlikite namų darbus

Prieš apsilankant DOMDOM salone ar susisiekiant iš anksto, pirmiausia pakviesime atlikti namų darbus. Paraginsime ne tik apgalvoti, kaip ir kada leidžiate laiką savo virtuvėje, bet į diskusiją įtraukti visus šeimos narius. 

Nemažiau svarbi namų darbų dalis bus suskaičiuoti visus turimus buitinius prietaisus ar net kartus, kiek per savaitę gaminate namuose. Lygiai taip pat svarbu pagalvoti, kokios turėtų būti virtuvės spintelės – atviros ar paslėptos už fasadų bei ką jose ketinate sandėliuoti. 

Kuo tiksliau ir nuoširdžiau atliksite šiuos namų darbus, tuo labiau įpročius atitinkančius sprendimus galės pasiūlyti dizaineris, o jūsų virtuvinis komplektas bus labiau praktiškas.

Pirmiausia išplanavimas, tada – „grožis“

Virtuvės baldai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Jeigu atlikote namų darbus – atsakėte į svarbiausius klausimus – ir atitinkamai suplanavote būtinas virtuvės zonas bei numatėte virtuvinio komplekto funkcionalumus, galite pereiti prie dizaino. 

Šiame etape įkvėpimo galite semtis iš „Instagram“, „Pinterest“ ar kitų soc. tinklų paveikslėlių. Visgi labai svarbu pasverti savo biudžeto galimybes ir norus – į kurias virtuvinio komplekto dalis būtina investuoti, o kurioms galime paieškoti kokybiškų mažesnės kainos alternatyvų.

Virtuvės komplektai įprastai derinami prie bendro namų interjero. Ypač tada, kai virtuvės zona yra bendroje erdvėje su svetaine ar valgomuoju. Bet kuriuo atveju, stiliaus vientisumas namuose suteikia daugiau harmonijos. Pasisemkite idėjų susipažinę su DOMDOM virtuvių stiliais.

Tai, ko akimi nematome – furnitūra

Kiek ilgai džiugins Jūsų virtuvinis komplektas priklauso ne tik nuo pasirinktų baldinių plokščių kokybės, bet ir nuo furnitūros. Kas dieną keliasdešimt kartų varstomų durelių lankstai ar pakėlėjai, ištraukiamų, užsukamų ar pakeliamų stalčių mechanizmai – nors ir nematoma, tačiau labai svarbi virtuvinio komplekto dalis. 

Patirtis rodo, kad mažiausiai nusivilia tie namų šeimininkai, kurie investuoja į ilgaamžę patikimų tiekėjų furniturą. Planuojate savo svajonių virtuvę? Susisiekite ir DOMDOM konsultantai atsakys į visus klausimus.