Patarimai, norintiems atsinaujinti virtuvės baldus

,,Džiaugtis negalima nerimauti“ – tai, kur dėsite kablelį savo virtuvinio komplekto atnaujinimo projekte, priklauso nuo to, kaip jam pasiruošite. DOMDOM ekspertai dalinasi patarimais, kad jūsų virtuvės baldų atnaujinimas keltų kuo mažiau rūpesčių.

Kosmetinis virtuvės remontas ar rekonstrukcija?

Tada, kai virtuvės baldai pabosta, dažnas namų šeimininkas nusprendžia atnaujinti virtuvės spintelių dureles. Renkantis spintelių fasadų medžiagas atsižvelkite ne tik į dekorą ir stilių, kuris turėtų derėti su visų namų interjeru, bet ir į funkcines savybes. Įvertinkite, kokios priežiūros fasadai reikalaus: ar ant jų nelieka pirštų antspaudų, ar šie lengvai valosi ir pan.

Kosmetinio atnaujinimo atveju mažų mažiausiai būtina atnaujinti ir furnitūrą. Pastarajai DOMDOM ekspertai primygtinai rekomenduoja netaupyti ir rinktis tik iš žinomų ir patikimų gamintojų. Virtuvės komplektai tarnauja tiek, kiek kokybiška yra pasirinkta furnitūra. Nekokybiški durelių lankstai, stalčių mechanizmai ir pan. gana greitai išsikraipo, pradeda lūžti, o tai pagreitina karkaso bei fasadų dėvėjimąsi.

Jeigu pasiryžote savo virtuvei suteikti naujų funkcionalumų ir ją atnaujinti iš pagrindų, rekomenduojame kreiptis į profesionalus. Skirkite laiko konsultacijoms, namų darbams ir preciziškam planavimui – taip virtuvės projektas taps galimybe įgyvendint savo svajones.

Drąsiai keiskite planą

Gana dažnai atnaujindami virtuvę klientai vengia atnaujinti jos išplanavimą. Net ir ne visai ergonomiškoje virtuvėje įpratę suktis šeimininkai nusprendžia likti prie senojo virtuvinio komplekto išdėstymo.

Tačiau tikėtina, kad nuo tada, kai įsirengėte savo senąją virtuvę, pasikeitė jūsų gyvenimo būdas ar įpročiai, o apie patogesnius sprendimus net nesusimąstėte. Ši nuostata visuomet pasikeičia, kai klientai apsilanko DOMDOM salone ir gyvai išbando visus šešis virtuvės stilius.

Skirkite laiko ir su konsultanto pagalba suplanuokite virtuvines spinteles taip, kad jos būtų ne tik ergonomiškos, bet ir pritaikytos tik jums. Įvertinkite, kaip geriausiai jūsų virtuvėje galima pritaikyti „Auksinio trikampio“ taisyklę (daugiau – straipsnio 6-ame punkte).

DOMDOM ekspertai atkreipia dėmesį, kad šiame etape labai svarbu įvertinti ir, prireikus, iš naujo suplanuoti elektros ir santechnikos įvadų vietas. Neretai namuose pasitaiko klaidų, kai elektros įvadai yra iš karto už buitinių prietaisų, o santechnika yra per toli nuo numatytų vietų. Kai kur trūksta jungiklių ar rozečių arba tiesiog nenumatytas LED apšvietimas po spintelėmis ar jose.

Ištaisyti šias klaidas po to, kai virtuvinis komplektas yra jau sumontuotas, gali kainuoti papildomai, o kartais netgi gali prireikti perdaryti kai kurias virtuvines spinteles.

Patikėkite darbus profesionalams

Ieškodami baldų gamintojo įvertinkite, kas įeina į paslaugų kainą. Gana dažnai standartiniuose baldų projektų paketuose nėra įtrauktas baldų pristatymas, montavimas, santechnikos ir elektros įvadų prijungimas.

DOMDOM savo klientams siūlo visas paslaugas nuo A iki Z: senos virtuvės išmontavimą ir išvežimą perdirbimui, matavimus kliento namuose, naujo virtuvinio komplekto projektavimą ir 3D vizualizaciją, gamybą ir pristatymą, montavimą bei buitinės technikos ir santechnikos prijungimą.

Net jei turite pažįstamų ar rekomenduotų, tačiau neprofesionalių meistrų, vis dėl to įvertinkite tai, kad šiuo atveju net ir sutaupę už virtuvinio komplekto gamybą ar montavimą, neturėsite garantinės priežiūros ar draudimo apsaugų nuo, pavyzdžiui, išsiliejusios santechnikos.

Patirtis rodo, kad bene daugiausiai nuostolių sukelia netinkamai užsandarintos santechnikos siūlės. Taip pat ekspertams patariama patikėti tokius darbus kaip akmens stalviršio arba HPL plokščių montavimas – žinių ir įgūdžių trūkumas dažnai pasibaigia suskilusiomis šių medžiagų plokštėmis.

Planuojate savo svajonių virtuvę? Susisiekite ir DOMDOM konsultantai atsakys į visus klausimus.