Modernios virtuvės interjero idėjos

moderni virtuvė

Po sąvoka „modernus interjeras“ slepiasi tokie epitetai kaip patogus, ergonomiškas, išmanus, tvarus, minimalistinis, lakoniškas… Sąrašą būtų galima dar tęsti. Tačiau kaip viskas atsispindi praktiškai?

DOMDOM ekspertų komanda parengė išsamų gidą, kuriame rasite patarimų, kaip įsirengti virtuvę, kad ji būtų ne tik patogi bei šiuolaikiška, bet ir ilgaamžė.

Prioritetas minimalizmui – kai mažiau yra daugiau

Šiuolaikinės virtuvės interjeras stovi ant minimalizmo pamato. Šis dizaino stilius yra ne tik universalus, praktiškas, bet ir ilgaamžis. Modernios virtuvės interjeras leidžia judėti ir jaustis laisvai, kadangi erdvė neperkrauta dizaino elementais ir funkciniais sprendimais.

Pripažinkime, būtent virtuvė yra ta namų erdvė, kurioje nepastebimai susikaupia daug pamirštų daiktų ar produktų. Minimalistinėje virtuvėje tikslas yra ne tik „išvalyti“ dizainą, bet ir suplanuoti patogų ir precizišką daiktų sandėliavimą.

Tačiau minimalizmas nereiškia mažiau ar prasčiau. Priešingai – atsisakę brangių perteklinių dizaino elementų, galite investuoti į kokybišką furnitūrą-vidinius mechanizmus. Pavyzdžiui, kampinėse spintelėse įmontuoti išsukamus-išskleidžiamus stalčius, „karuseles“ ir pan. Taip visi įrankiai ar produktai bus matomi ir lengvai pasiekiami. Daugiau apie kampinius mechanizmus galite skaityti čia.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, iš ko bus pagaminti virtuvinio komplekto baldai. Rekomenduojama investuoti į tvarias bei trinčiai, karščiui, pirštų antspaudams atsparias bei lengvai prižiūrimas baldines medžiagas. Už ilgaamžių medžiagų naudojimą jums padėkos ne tik jūsų piniginė, bet ir gamta – rečiau teks keisti ir išmesti nusidėvėjusias buitines atliekas.

DOMDOM klientai gali rinktis iš daugiau nei 100 stalviršių, virš 50 „Compact HPL“ plokščių ir 350+ baldinių plokščių dekorų. Dirbame su patikimais, ilgametę patirtį turinčiais laminuotų stalviršių tiekėjais: „Emporio SKIN“, „FAB“, „Gentas“, „Gizir“, „Kastamonu“, „Kronospan“, „Mobil3“, „SM’art“. Daugiau apie baldinių plokščių skirtumus galite skaityti čia.

Tvarūs sprendimai

Minimalizmas, be jokios abejonės, yra ir aplinkai draugiškiausia koncepcija. Tvari šiuolaikinė virtuvė yra kur kas daugiau nei tik atliekų rūšiavimo sistema. Tai:

  • atsakingas planavimas – tvaraus gamintojo pasirinkimas;
  • ergonomiškas, tvarius įpročius skatinantis išplanavimas;
  • energiją tausojančių buitinių prietaisų pasirinkimas;
  • tvarus baldinių atliekų perdirbimas.

Tvarumą galima apibūdinti kaip mąstymo būdą ir atitinkamų įpročių praktikavimą kiekvieną dieną. Paprasčiausias pavyzdys – jeigu virtuvėje iš anksto suplanuosite vietos atliekų rūšiavimo sistemai, didesnė tikimybė jog atliekas rūšiuosite kasdien.

Tuo tarpu maisto švaistymo problemą (nuolat išmetant pamirštus, spintelėse užsilikusius produktus) išspręsite suplanavę specialius sandėliavimo stalčius. Tokie stalčiai dažniausiai turi sudėtingesnius mechanizmus, gali būti išskleidžiami, karuselės tipo – sukami 360 laipsnių kampu ir pan.

Taip pat svarbu investuoti į energiją taupančius ir išmanius buitinius prietaisus. Nors iš pirmo žvilgsnio pastarieji gali pasirodyti brangesni už įprastus, ilgalaikėje perspektyvoje jie padės sutaupyti ne tik energijos bet atitinkamai ir pinigų.

Be viso to modernioje virtuvėje turėtų būti naudojamos bioskaidžios valymo priemonės ir pakuotės bei ekologiški produktai – tvarumui ribų nėra.

Lakoniškos spalvos ir akcentai

Moderniose virtuvėse dažniausiai pastebėsite vienspalvę paletę, kurią subtiliai papildo vienas kitas spalvinis akcentas. Spalvų nuosaikumas ir vientisumas svarbus ne tik virtuvės, bet ir viso modernaus būsto kontekste.

DOMDOM virtuvės stilių galerijoje galite pasižvalgyti po neutralius baltos, rusvos, juodos ar pilkos atspalvių virtuvinius komplektus ir pasisemti įkvėpimo.

Svarbu prisiminti, kad įmantrūs interjero stiliai, pavyzdžiui, Provansas, klasika, industrinis reikalauja daug erdvės, o jiems pabodus, tektų atnaujinti ne tik visus baldus, bet ir būsto apdailą.

Todėl kaip pagrindą virtuviniam komplektui DOMDOM dizaineriai paprastai rekomenduoja rinktis būtent neutralius tonus. Na, o charakterį ar pageidaujamą interjero stilių kurti per spalvinius akcentus, interjero aksesuarus (šviestuvai, užuolaidos, pagalvėlės ir pan.) ar kitus namų baldus (stalai, kėdės, sofos). Prireikus šiuos aksesuarus nesudėtingai atnaujinsite.

Ergonomika ir praktiškumas

Šiuolaikiškas interjeras neatsiejamas nuo patogumo ir komforto. Planuodami savo virtuvę apgalvokite, kaip maksimaliai išnaudoti vertikalią erdvę, o horizontalioje plokštumoje skirti kuo daugiau vietos stalviršiams.

Taip pat pagalvokite ir tai, kaip virtuvėje „sureguliuoti eismą“, kad galėtumėte judėti laisvai, prasilenkti ar drauge gaminti su kitais, išvengti bereikalingų žingsnių ir iš vienos virtuvės zonos sklandžiai pereiti į kitą.

Norėdami įgyvendinti šiuos sprendimus neapsieisite be „Auksinio trikampio taisyklės“. Apie ją plačiau skaitykite čia (6-ame punkte).

Dar vienas svarbus kiekvienos virtuvės elementas – teisingas apšvietimas. Įvertinę, ką ir kaip veiksite kiekvienoje iš virtuvės zonų, atitinkamai suplanuokite reikalinga apšvietimą: po viršutinėmis spintelėmis darbastaliui apšviesti, permatomų durelių spintelėse, šviestuvėlius lentynoms, virš plautuvės, šviestuvą valgomajam stalui apšviesti ir pan.

Na ir galiausiai, visada tikslinga investuoti į patikimų, ilgametę patirtį turinčių gamintojų furnitūrą: durelių lankstus, stalčių mechanizmus, ištraukiamus „Cargo“ krepšius ir pan. Nors ir mažai pastebimi, būtent šie elementai lemia tai, kaip patogiai ir kaip ilgai naudositės savo virtuviniu komplektu.

Tarp DOMDOM furnitūros gamintojų yra gerai žinomi „Blum“, „Hettich“, „Hawa“, „Hafele“, „Schuco“ ir kiti. Tačiau klientams visada suteikiame galimybę gamintojus pasirinkti ir savo nuožiūra.

Atminkite, kad kelionė tobulos modernios virtuvės link reikalauja atidumo detalėms bei specifinių žinių. Linkime išlikti atviriems drąsiems sprendimams, o DOMDOM komanda visada pasiruošusi atsakyti į jums rūpimus klausimus ir įgyvendinti jūsų virtuvės projektą nuo idėjos iki galutinio rezultato.

DUK

Kodėl verta rinktis modernios virtuvės interjerą?

Minimalistinis modernios virtuvės dizainas yra nepavaldus laikui. Jis yra lakoniškas, neperkrautas dizaino elementais ir derantis prie bet kurio interjero stiliaus. Modernios virtuvės dizainą galėsite be vargo atnaujinti kada tik panorėję. Pakaks pakeisti vos keletą aksesuarų, kad virtuvė įgautų kitą įvaizdį ir nereikėtų keisti viso virtuvinio komplekto.

Ar moderni virtuvė yra funkcionali?

Taip. Modernios virtuvės ašis – maksimalus vertikalios ir horizontalios erdvės išnaudojimas. Pagrindinis dėmesys skiriamas funkcionalumui: patogiam darbastaliui, sandėliavimui bei kokybiškai furnitūrai – kampiniai stalčiai, ištraukiami „Cargo“ krepšiai, ergonomiški durelių pakėlimo/varstymo mechanizmai, transformuojami-daugiafunkciniai baldai ir kita.