Mažos virtuvės interjeras – patarimai ir idėjos

Maža virtuvė

Bandant į mažą virtuvę sutalpinti visus savo poreikius ir „turtą“, entuziazmas gali pradėti po truputį blėsti, o užduotis pasirodyti kaip pats didžiausias iššūkis. Tačiau DOMDOM ekspertų patirtis parodė, kad padėdami klientams, paverčiame šį galvosūkį išties įdomiu projektu, leidžiančiu pademonstruoti kūrybiškumą ir pasitelkti unikalias idėjas. Nesvarbu, ar kalbame apie kompaktišką butą, ar nedidelės kvadratūros, vieno aukšto namą, mūsų ekspertų patarimai bei idėjos padės mažą virtuvę paversti funkcionalia ir stilinga erdve.

Poreikių išgryninimas

Net ir mažoje patalpoje gali tilpti viskas, ko norite, o galutinis vaizdas atrodyti erdvus ir skoningas. Tačiau svarbiausia ir yra nuspręsti, ko jums iš tiesų reikia? Todėl mažos virtuvės planavimas nebūtinai yra kažkurių jūsų poreikių atsisakymas, o priešingai – jų išgryninimas.

Jūsų poreikiai vėliau padiktuos reikalingų prietaisų dydį bei pobūdį, o pastarieji lems virtuvinio komplekto dizaino galimybes. Taigi, šiame etape svarbiausia atsakyti į pagrindinius klausimus: kiek dažnai gaminate? Kiek šviežių maisto produktų norite laikyti šaldytuve ir sandėliuoti spintose? Kiek prietaisų ir įrankių turite sutalpinti virtuvėje? Kiek žmonių ketina naudotis virtuve vienu metu? Ar čia planuojate ir valgyti, susiburti su šeimos nariais, o gal dirbti?

DOMDOM ekspertai klientams padeda atsakyti į visus išuos ir kitus klausimus ir labai aiškiai nuspręsti, be ko virtuvėje neapsieisite. Dažnai paaiškėja, kad jaunai porai pakanka mažo šaldytuvo ir dviejų vietų kaitlentės bei mažesnės (45 cm pločio) indaplovės. Kitais atvejais šeima, pasirinkusi didesnę indaplovę, nusprendžia atsisakyti dvigubos plautuvės.

Šie ir kiti panašūs sprendimai leidžia labai optimaliai išnaudoti mažos virtuvės erdvę: pasirinkę mažesnę plautuvę ir kaitlentę turėsite daugiau vietos darbastaliui, o siauresnė
indaplovė ir mažesnis šaldytuvas leis skirti daugiau vietos sandėliavimo spintoms.

Be to, atminkite, kad mažai virtuvei labiausiai tinka integruoti buitiniai prietaisai, paslėpti už spintelių fasadų ar susiliejantys su stalviršiu. Tik su tokio tipo baldais maža virtuvė nebus perkrauta ir atrodys erdvesnė.

Funkciniai virtuvinio komplekto sprendimai

Pradžioje svarbiausias yra planavimo ir funkcinių virtuvinio komplekto sprendimų etapas. Tik atlikus šiuos namų darbus galima pereiti prie dizaino. Pasitikrinkite, ar savo mažos virtuvės projekte jau esate apsvarstę šiuos aspektus:

Daugiafunkciniai baldai. DOMDOM dizaino konsultantai drąsina mažose virtuvėse pagalvoti apie daugiafunkcinius baldus, pavyzdžiui, sulankstomus stalus, kėdes bei ištraukiamus stalviršius. Taip virtuvės erdvę pritaikysite skirtingiems maisto ruošimo etapams ir be vargo transformuosite erdvę pagal poreikius: darbui, valgymui, bendravimui ir pan.

Saikingas spintelių pasirinkimas. Bandydami įdarbinti kiekvieną mažos virtuvės centimetrą natūraliai stengiamės ją nuo grindų iki lubų apstatyti spintelėmis. Tačiau mažoje virtuvėje gana dažnai jos gali tik dar labiau vizualiai suspausti erdvę. Todėl viena kita atvira lentyna ar permatoma indauja šiam ansambliui suteiks didesnį atvirumo ir erdvės pojūtį.

Taip pat rekomenduojama tarp lubų ir viršutinių spintelių palikti didesnį tarpą, o apatines spinteles statyti ant cokolio – virtuvė įgaus „lengvumo“.

Įdarbinkite kampus. Didžioji dauguma mažų virtuvių neišvengiamai turi bent vieną kampą. Tačiau dažnai kampuose sunku tinkamai sandėliuoti daiktus ar produktus, o ypač juos pasiekti. Todėl labai tikslinga investuoti į patvarius kampinius mechanizmus ar stalčius: taip ne tik išnaudosite visą kampo erdvę, bet ir organizuotai laikysite juose daiktus. Daugiau apiekampinius mechanizmus galite skaityti čia.

Spintelių gylis ir dydis. Įvertinę būtinų prietaisų dydį ir gylį, apsvarstykite galimybę bent vienoje sienoje montuoti mažesnio gylio už standartą spinteles. Galbūt pamatysite, jog daiktų ir produktų sandėliavimui pakaks 45cm gylio spintelių, o papildomai pakaks sumontuoti ištraukiamą/paslėpiamą stalviršį. Taip turėsite ne tik daugiau vietos laisvai judėti virtuvėje, bet galbūt, priešingoje jos pusėje, galėsite įmontuoti gilesnį buitinį prietaisą, kurį varstyti bus patogiau.

Jeigu stinga minčių, kaip išnaudoti mažą virtuvės erdvę, jau dabar galite rezervuoti laiką konsultacijai ir mūsų specialistai padės išgryninti jūsų virtuvės idėją bei sukurs vizualizaciją. Taip pat daugiau apie išplanavimą galite sužinoti čia.

Mažos virtuvės dizainas ir jo subtilybės

Galvodami apie mažą virtuvinį komplektą neretai žmonės per mažai laiko skiria dizainui: „Kiek čia to dizaino…“. Tačiau mažų virtuvių interjerai verti didelio dėmesio. Mažos virtuvės dizainas turėtų būti apgalvotas dar preciziškiau, nes nuo jo priklausys tai, ar virtuvė atrodys vizualiai didesnė, o gal priešingai – dar ankštesnė.

Tegyvuoja minimalizmas.Mini virtuvėje turėtų įsikurti lakoniškumas ir minimalizmas. „Išvalykite“ interjerą nuo nebūtinų aksesuarų: iškilių fasado ornamentų, o vietoje įprastų rankenėlių rekomenduojame montuoti push up durelių atidarymo mechanizmus. Taigi, mažiau aksesuarų – daugiau erdvės, praktiškumo ir dizaino vientisumo.

Spalvos. Renkantis spalvas svarbu žinoti, kad jos atlieka keletą funkcijų: kuria nuotaiką, šiltumo/šaltumo pojūtį, optiškai koreguoja erdvės suvokimą ir, žinoma, išpildo estetinę funkciją.

Todėl mažai virtuvei, kaip ir bet kuriai namų erdvei, galioja tos pačios spalvų parinkimo taisyklės: jas būtina ne tik derinti tarpusavyje, bet taip pat ir susieti su bendru namų stiliumi, grindų bei sienų spalviškumu ir minėtų funkcijų poreikiu.

Niekada nesuklysite fasadams pasirinkę baltą, pastelinę ar pilką spalvas. Prie jų lengvai priderinsite bet kuriuos kitus akcentus (vazas, vaisių krepšius, arbatinuką ir pan.), o pabodus interjerui pakaks atnaujinti tik minėtus aksesuarus.

Medžiagiškumas. Mažoje virtuvėje paviršiai ir fasadai yra liečiami dažniau, daugiau tikimybės atsiremti, kažką įbrėžti. Todėl šiuo atveju svarbiausia investuoti į trinčiai, karščiui bei pirštų antspaudams atsparius paviršius. Taip pat svarbu įvertinti ir tai, ar paviršių bus lengva prižiūrėti.

Apšvietimas. Kaip ir bet kurioje būsto erdvėje, taip ir virtuvėje svarbiausia išnaudoti bet kokį natūralų šviesos šaltinį. Tuo tarpu elektros instaliaciją pirmiausia rekomenduojame planuoti pagal tai, kokios bus darbo zonos virtuvėje ir ką jose veiksite. Todėl dažniausiai reikalingas apšvietimas po pakabinamomis spintelėmis darbastaliui apšviesti. Taip pat lentynoms, ar spintelių, atvirų indaujų viduj apšviesti.

Bendrajam mažos virtuvės apšvietimui vietoje kabinamų išraiškingų ir didelių šviestuvų rekomenduojame rinktis nedidelius taškinius šviestuvėlius arba prie lubų prigludusias LED juostas. Šviesos turėsite tiek pat, tačiau vizualiai virtuvės erdvėje atsiras daugiau vietos ir ji natūraliai atrodys didesnė.

Durelių varstymas. Taip pat klientams gana dažnai patariame spintelių fasadų varstymui pasirinkti į viršų pakeliamus mechanizmus. Taip atidarytos spintelių durelės neužims virtuvės erdvės, priešingai, nei varstant dureles per visą jų plotį vertikaliai.

DOMDOM svetainės skiltyje Stiliai galite pasisemti įkvėpimo peržvelgę šešias skirtingas virtuvių koncepcijas.

Kai mažiau yra daugiau

Mažos virtuvės interjero kūrimas nebūtinai yra apribojimas ar kliūtis. Vis dėl to, tai yra neeilinė galimybė įsigilinti į savo buitį ir įvardinti pačius svarbiausius poreikius.Tai puiki paskata atsisakyti nebūtinų prietaisų ar įpročių ir savo buitį namuose padaryti dar patogesne. Dar daugiau – tai ir proga atsiskleisti jūsų kūrybiškumui ir įgyvendinti pažangias naujoves.

Suprantame, jog mažos virtuvės projektą kur kas lengviau įgyvendinti su profesionalų pagalba. Dėl to mielai laukiame užsukančių į mūsų fizinį saloną konsultacijai arba susisiekus su mumis tiesiogiai. Mūsų specialistai greitai atsakys ir pateiks individualizuotus virtuvės dizaino sprendimus!

DUK

Kurį interjero stilių rinktis mažai virtuvei?

Mažai virtuvei rekomenduojama rinktis modernų minimalistinį stilių, atsisakant sudėtingų interjero aksesuarų ir detalių. Geriausiai tiks vienspalvė paletė, deranti su visų būsto interjeru.

Kodėl svarbu tinkamai parinkti dizainą mažai virtuvei?

Kiekvienas dizaino sprendimas mažoje virtuvėje gali išspręsti tam tikrą iššūkį. Šviesi vienspalvė fasadų paletė, spintelių ir atvirų lentynų balansas, tarpas tarp viršutinių spintelių ir lubų vizualiai išplės erdvę. Fasadų rankenėlių atsisakymas, daugiafunkcinių baldų pasirinkimas padės virtuvėje judėti laisviau ir pan. Tuo tarpu spalvų pasirinkimas gali vizualiai pašviesinti/patamsinti, sušildyti/atvėsinti erdvę ar sukurti tam tikrą nuotaiką.