Maisto švaistymas

Taip, žinoma, ko gero, nusibodo kalbėti apie maisto švaistymą. Tačiau tvarumas tai ne tik drabužių spinta, greitosios mados ar nereikalingų tekstilės pirkinių atsisakymas. Kasdienis maisto švaistymas – vienas tyliųjų veiksnių, atsakingų už mūsų planetos taršą ir tonas atliekų.

Victoria Dias

Europos maisto atliekų problema

Europa per metus iššvaisto apie 40 milijonų tonų dar kuo puikiausiai valgomo maisto. Kodėl gi europiečiai išmeta tokius stulbinamus kiekius produktų?

Remiantis „Censuswide“ duomenimis, penktadalis europiečių mano, kad pagrindinė maisto švaistymo priežastis yra nežinojimas, ką gaminti, o net 43% prisipažįsta nežinantys, kaip tinkamai laikyti maistą namuose.

Zero-waste judėjimas

Nulinės taršos, arba zero-waste, maisto gaminimas tampa vis labiau įprastas šiuolaikiniam žmogui – kuriamos įvairios priemonės maisto planavimui ir ruošai palengvinti:

  • Populiarėja sveikuoliškų receptų knygos, kurių esmė – maisto likučių panaudojimas ir retesnis lankymasis prekybos centruose;
  • Daugėja į bendruomenę orientuotų programėlių (pavyzdžiui, „Delli“), skirtų dalintis atlikusiu maistu, likučių receptais ir patarimais;
  • Prekių ženklai išsijuosę kuria išmaniąsias talpas, skirtas tinkamai laikyti maistą namuose.

Įgyvendinkite savo svajonių virtuvę su DOMDOM ir tapkite zero-waste herojumi! 3 patarimai jums:

  1. Laikykite maistą protingai

Perkelkite senesnius produktus į lentynų ar šaldytuvo priekį, o senesnius – į galą. Naudokite sandarias dėžutes, kad jau pradėti produktai šaldytuve išliktų švieži. Įsitikinkite, kad pakuotės gerai uždarytos ir į jas nepateks vabzdžių. Viskam naudokite daugkartines talpas.

  1. Susipažinkite su produktų žymėjimu

Rečiau eikite į parduotuvę, o kai einate, skirkite pakankamai laiko produktų pakuočių perskaitymui. Patikrinkite, ar priimtina visa perdirbtų produktų sudėtis. Be to, yra didelis skirtumas tarp žymų „Geriausias iki“ ir „Suvartoti iki“. Kartais maistas vis dar saugus vartoti praėjus „Geriausias iki“ terminui. O žyma „Suvartoti iki“ jau tikrai nurodo, nuo kada maistas nebetinkamas.

  1. Panaudokite likučius

Jei nesuvalgėte visko, ką pasigaminote, užšaldykite maisto likučius vėlesniam valgymui arba panaudokite juos kaip ingredientą kitam patiekalui.

Strategija maisto industrijai

Kylant pasaulinei infliacijai, žmonės pradeda optimizuoti apsipirkinėjimą prekybos centruose. Maisto prekių ženklai turėtų atsižvelgti į šią tendenciją ir kurti kampanijas, edukuojančias vartotojus, kaip maksimaliai panaudoti maisto likučius.

Kita, pagreitį įgavusi ir dėmesio verta tendencija, yra maisto gaminimas tik iš vieno ingrediento. Tai ne tik tvarus maisto gaminimo būdas, bet ir galimybė įsigilinti į tam tikro ingrediento skonį ir išvalyti jį nuo foninio triukšmo.

Prisidėkime prie bendros ateities

DOMDOM gamyboje taip pat laikomės tvarumo principų: elektros energiją naudojame iš atsinaujinančių šaltinių, šalutinius produktus grąžiname į gamybos procesą, esame įdiegę atraižų mažinimo sistemą ir tvariai utilizuojame neperdirbamas atliekas.

Mes palaikome naujas iniciatyvas skatinančias atsakingą vartojimą – svarbu atsižvelgti į kiekvieno poreikius ir tausoti aplinką. Gyvenkime šiandien su mintimi apie rytojų.