Virtuvės stiliai: kokį išsirinkti?

Nors internete virtuvės dizaino idėjų gausu, išsirinkti savo virtuvės stilių gali būti tikras iššūkis. Šie DOMDOM ekspertų patarimai virtuvės viziją padės atrasti paprasčiau.

1. Įvertinkite būsto architektūrą

Harmonija ir vientisumas svarbūs bene visuose gyvenimo apsektuose. Ne išimtis ir namų interjeras. Tam, kad būsto erdvės sudarytų derančią visumą, rekomenduojama jose išlaikyti tą patį interjero stilių.

Vis dėlto, daugumai charakteringų interjero stilių reikia daugiau nei įprastai erdvės. Pavyzdžiui, klasikinė virtuvė geriausiai bus įgyvendinta namuose su aukštomis lubomis ir langais nuo lubų iki grindų. Čia taip pat turėtų būti pakankamai vietos didelei salai.

Be to, pasirinkus tokio ar panašaus stiliaus virtuvę būtina įvertinti savo biudžetą ir galimybes investuoti į natūralias medžiagas. Medžio masyvas, natūralus akmuo ar marmuras – viskas tokiame stiliuje byloja apie prabangą ir kokybę.

Šiuolaikiniuose kompaktiškuose namuose dažniausiai pasirenkama moderni virtuvė, kurioje vyrauja minimalistiniai baldai, o norimo stiliaus prieskonis sukuriamas interjero aksesuarais.

2. Ieškokite stiliaus užuominų namuose

Dar vienas paprastas būdas atrasti savos virtuvės stiliaus viziją – peržiūrėti esamus namų interjero akcentus. Galbūt namuose atsikartoja taisyklingi geometriniai ornamentai: vonioje išklotos taisyklingų rombų plytelės ir pan. Tikėtina, kad jums patiks Art deco stilius.

Namuose su natūraliomis medžio grindimis, kilimais, augalais ar minkštomis lovatiesėmis tinkamas sprendimas galėtų būti skandinaviško stiliaus virtuvė.

Šeimininkai, kurie buitį mėgsta paslėpti spintelėse ar stalčiuose ir dizaino prasme „išvalyti“ erdvę, dažniausiai renkasi minimalistinio stiliaus virtuves.

3. Derinkite stilius tarpusavyje

Šiandieninis gyvenimo būdas ir būsto pasiūla diktuoja savas tendencijas – gyvename kompaktiškuose namuose. Siekiant išsaugoti kuo daugiau tokio būsto erdvės ir neapkrauti jos dizaino sprendimais, daugelyje virtuvių įkurdintas minimalistinis stilius.

Laikui ir madai nepavaldūs minimalistinio dizaino sprendimai išlieka aktualūs metai iš metų:

  • virtuvinio komplekto spintelės projektuojamos iki pat lubų maksimaliai išnaudojant patalpos aukštį sandėliavimui; 
  • būdingos supaprastintos formos, simetrija; 
  • pasirenkamos neutralios, natūralių tonų fasadų spalvos;
  • pasirenkami integruojami baldai, „nematomos“ rankenėlės ir pan.

Tačiau net jei ir negyvenate 19 a. Viktorijos laikų stiliaus name su bokštiniu stogu ar dekoruotu židiniu, išraiškingą stilių savo virtuvėje vis tiek galite sukurti.

Norimą stilių virtuvėje galite įgyvendinti minimalistiniam virtuviniam komplektui pasirinkę kito stiliaus akcentus. Tai gali būti šviestuvas, spintelių rankenėlės, čiaupas ar atviros lentynos, kuriose galėsite nesudėtingai atnaujinti dekoro elementus.

Kad ir kurią virtuvės viziją svarstytumėte, linkime skirti užtektinai laiko jai įvertinti. Šiuolaikiška virtuvė, visų pirma, yra apie patogumą, tvarumą ir ilgaamžiškumą. Ieškokite profesionalių konsultantų, išklausykite skirtingų nuomonių ir svarbiausia, atsigręžkite į savo norus ir poreikius. 

Turite klausimų? Susisiekime – padėsime atrasti jūsų virtuvės idėją!