Svajojate apie virtuvę, kurioje ne tik tilptų kulinarinė laisvė, gausus įrankių bei prietaisų „bagažas“, bet ir būtų patogu suktis (visomis to žodžio prasmėmis) 360 laipsnių kampu? Tokiu atveju „U“ formos virtuvės išplanavimas yra vertas jūsų dėmesio.
DOMDOM ekspertai dalinasi patarimais, kaip stilingai įrengti tokio tipo virtuvę ir kokiais principais vadovautis, kad pasiektumėte labiausiai jūsų poreikius atitinkantį rezultatą.
Kodėl verta rinktis „U“ formos virtuvę?
„U“ formos virtuviniai komplektai yra vieni populiariausių dėl keleto reikšmingų privalumų:
- „U“ formos virtuvėje bene efektyviausiai išnaudosite erdvę pagal „auksinio trikampio“ taisyklę. Pagal ją maisto zonos išdėstomos specialiu eiliškumu ir yra labai aiškiai atskirtos. Taip itin sklandžiai galite pereiti iš vieno maisto gaminimo etapo į kitą. Daugiau apie „auksinio trikampio“ taisyklę skaitykite šiame straipsnyje, 6-ame punkte.
- Aiškiai atskirtose zonose taip pat turėsite didelį paviršiaus plotą, todėl užteks erdvės nevaržomam darbui virtuvėje.
- Erdviose tiek viršutinėse, tiek apatinėse spintelėse ne tik patogiai sandėliuosite, bet ir lengvai pasiimsite daiktus bei maisto produktus.
- „U“ formos virtuvėje patogu dirbti daugiau nei vienam žmogui. Taip išplanuotoje erdvėje nėra ankšta, tad gaminti galima drauge arba vesti pokalbį su šalia esančiais.
Ką apsvarstyti prieš renkantis „U“ formos virtuvę?
Tam, kad šis virtuvinis komplektas būtų išnaudotas visu šimtu procentų, būtina iš anksto apsvarstyti šiuos klausimus:
- Kampiniai mechanizmai. Natūraliai „U“ formos virtuviniai komplektai turi bent porą kampinių spintelių. Be kampinių furnitūros mechanizmų jie gali tapti užkaboriais, kuriuose „pradingsta“ daiktai. Todėl dar projektuodami virtuvinį komplektą numatykite biudžeto kokybiškiems išsukamiems kampiniams mechanizmas. Daugiau apie juos galite skaityti čia.
- Optimalus atstumas. Planuodami „U“ formos virtuvinį komplektą įvertinkite atstumą tarp dviejų viena priešais kitą esančių jo dalių. Šis atstumas turėtų būti ne mažesnis nei 1,4 m. Esant per mažam atstumui bus itin nepatogu judėti, o per didelis atstumas privers žingsniuoti neefektyvius papildomus žingsnius.
- Šviesos šaltiniai. Trijų sienų „U“ formos virtuvė – pakankamai uždara patalpa, todėl įvertinkite, kiek natūralios dienos šviesos patenka į šią erdvę. Atitinkamai numatykite, kiek dirbtinio apšvietimo prireiks – tiek lubinio, tiek po viršutinėmis spintelėmis ir pan.
- Virtuvės sala. Jeigu pakanka erdvės, rekomenduojama apsvarstyti vieno universaliausių virtuvinio komplekto dalių – salos – įrengimą. Žemiau tekste dalinamės patarimais, kada ir kaip ją tikslinga įsirengti.
Puoselėkite minimalizmą
Kaip ir bet kurios namų erdvės, taip ir virtuvės stilistika turėtų derėti su bendruoju namų stiliumi. Ypač jeigu virtuvė jungiasi su svetainės zona.
„U“ formos virtuvę dekoravę visiškai baltai, blyškesne pilka, švelniai ruda ar juoda spalva, galėsite ją dailinti bet kuriais akcentais, spalvomis ir priedais. Taip sukursite visiškai unikalų įvaizdį. Neutralių spalvų fasadų paletę taip pat galima papildyti pavieniais, ryškiaspalviais akcentais.
Ieškantiems labiau dinamiško dizaino, patariame pasitelkti mix&match techniką – derinti skirtingus tonus, atspalvius, tekstūras ir medžiagas. Tačiau tokius derinius geriausia patikėti profesionaliems dizaineriams, nes suklysti labai lengva. Kiekvieno projekto metu DOMDOM interjero dizaineriai skiria ypač daug dėmesio dekoro paieškoms.
Atvykę į DOMDOM saloną Vilniuje, adresu KONSTITUCIJOS PR. 18, galėsite gyvai apžiūrėti visus šešis virtuvės stilius: EXPLORER, VISIONARY, REALIST, CREATOR, HERO bei ENTHUSIAST. Pamatę ir išbandę kiekvieną iš stilių, kur kas paprasčiau išgryninsite labiausiai jūsų poreikius atitinkančios virtuvės idėją.
Sala – nepamainomas akcentas, tačiau tik erdvioje virtuvėje
Be jokios abejonės, sala virtuvėje yra vienas universaliausių baldų. Priklausomai nuo jos pobūdžio, sala gali atstoti sandėliavimo ar valgymo zoną, o joje įmontavus plautuvę ar kaitlentę ji gali tapti maisto ruošimo vieta.
Vis dėlto, pagrindinis reikalavimas šiai virtuvinio komplekto daliai – pakankamai daug erdvės. DOMDOM ekspertai pataria, jog tarp „U“ formos komplekto stalviršių ir pačios salos turėtų būti bent 100-110 cm tarpas, kad būtų galima nevaržomai judėti.
Išskirtinai atvirose virtuvėse galima montuoti „U“ ar net „L“ formos salas. O kartais „U“ formos sala gali tapti alternatyva tokios pačios formos virtuviniam komplektui ir būti integruota svetainės erdvėje.
Kiekvienu minėtu atveju sala atlieka vis kitą funkciją: nuo šeimos narių susibūrimams skirtos zonos iki funkcionalios, darbui skirtos vietos. „U“ formos sala taps pagrindiniu traukos tašku, prie kurio galima montuoti ar statyti vyno ar gėrimų šaldytuvą, vitrininę indaują, valgomąjį stalą ar kėdes ir pan.
Jeigu virtuvėje vietos salai nepakanka, galima apsvarstyti kompaktišką mobilios salos variantą. Įprastai tai yra mini stalelis su ratukais, kurį pagal poreikį galite išnaudoti kaip papildomą stalviršį ir sandėliavimo zoną. Jo aukštis turėtų nesiskirti nuo virtuvinio komplekto darbastalio aukščio. Taip patogiai susikursite papildomą vietą darbui virtuvėje, o prireikus mobilią salą panaudosite kitose jūsų būsto erdvėse.
Siauroje patalpoje išnaudokite vertikalią erdvę
Nenusiminkite, jeigu jūsų virtuvėje vos 6 kv. m. Net ir mažoje virtuvėje įmanoma įgyvendinti „U“ formos komplekto išplanavimą.
Nedidelėje erdvėje DOMDOM komanda pataria sienas užpildyti spintelėmis ir lentynėlėmis virš stalviršių. Nuo grindų iki lubų įrengta sandėliavimo spinta leis maksimaliai išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą.
Mažos virtuvės erdvei svarbus lakoniškumas ir minimalizmas. Atsisakykite tokių aksesuarų, kaip fasadų rankenėlės (vietoje jų rinkitės push up mechanizmus), rėmeliai, iškilūs ornamentai. Rinkitės į viršų pakeliamus fasadų mechanizmus – taip atidarę spintelių dureles neužimsite virtuvės erdvės, priešingai, nei varstant dureles per visą jų plotį vertikaliai.
Taip pat mažoje „U“ formos virtuvėje apsvarstykite ir spintelių gylį. Galbūt, pasirinkę mažesnius kaitlentės, plautuvės, indaplovės ar šaldytuvo dydžius, galėsite rinktis ne tokias gilias spinteles. Be to, keletas atvirų lentynų mažai virtuvės erdvei suteiks vizualaus gylio ir erdvės.
Virtuvinis komplektas – daugiau nei baldų rinkinys
Jūsų „U“ formos virtuvė – tai daugiau nei buitinės technikos ir spintelių rinkinys. Tai – erdvė, skirta kurti, gaminti, dirbti ir gerai leisti laiką. Nuo eksperimentų su naujais receptais iki įsimintinų susibūrimų.
Tai, kaip leisite laiką šioje virtuvėje, priklausys nuo to, kiek virtuvės projekto pradžioje atidžiai apsvarstysite visus svarbiausius įrengimo aspektus. Susidomėjote? DOMDOM specialistai padės sukurti svajonių virtuvę jau šiandien – susisiekite.