Nesvarbu, norite pakeisti savo virtuvinį komplektą ar tiesiog suteikti virtuvei naują išvaizdą, pateikiame penkis patarimus, kurie padės sėkmingai atnaujinti virtuvės baldus.
Įvertinkite baldų būklę ir savo poreikius.
Net jeigu Jūsų virtuvės baldų komplektas tiesiog pabodo ir ketinate atnaujinti tik jo dizainą, prieš nerdami į darbus pasistenkite stabtelėti. Pradžioje rekomenduojame įvertinti dabartinių baldų būklę ir tikruosius savo poreikius.
Gali būti, kad, įvertinę esamas aplinkybes ir norus, liksite prie kosmetinės renovacijos pasirinkimo. Šiuo atveju pakaks perdažyti spintelių fasadus, pakeisti furnitūrą ir rankenėles, kad virtuvinis komplektas vėl džiugintų. Tačiau gana dažnai nutinka, kad įsigilinę į savo poreikius klientai ryžtasi virtuvę atnaujinti iš pagrindų.
Pasirinkus šį renovacijos kelią siekiama ne tik pakeisti virtuvės spalvas, bet ir ištaisyti ankstesnes klaidas ar pritaikyti virtuvę prie pasikeitusių poreikių. Pavyzdžiui, į kitą vietą perkelti elektros ar vandens įvadus ir pagal individualų užsakymą sukurti patogesnį, labiau erdvę išnaudojantį virtuvinio komplekto išplanavimą.
Moduliniai DOMDOM virtuvės komplektai pagal užsakymą – optimalus sprendimas, kai virtuvės baldus norite maksimaliai pritaikyti savo erdvei ir poreikiams, tačiau nenorite permokėti. Kiekvienas virtuvės projektas konstruojamas ištobulintų DOMDOM virtuvinių baldų modulių pagrindu – pasirinkti moduliai milimetrų tikslumu pritaikomi namų erdvei. Šiuo principu individualius sprendimus įgyvendinti galima paprasčiau ir už patrauklesnę kainą.
Konsultuokitės.
DOMDOM konsultantai pastebi, kad net vienas susitikimas su ekspertu klientui įneša labai daug aiškumo kuria linkme tęsti virtuvės projektą.
Drauge su konsultantu klientai ne tik lengviau užpildo poreikių klausimyną, bet ir gyvai salone išbando visus šešis skirtingus DOMDOM virtuvių stilius.
Ši visapusė patirtis leidžia pamatyti ir ištyrinėti skirtingus funkcinius bei dizaino sprendimus, o tada jau belieka tik įvardinti tai, kas patiko. Šiuos kliento norus DOMDOM profesionalai įgyvendina 3D vizualizacijoje – savo svajonių virtuvę galima pamatyti vizualiai.
Skirkite dėmesį funkcionalumui.
Ne vienerius metus naudojamoje virtuvėje sunku pastebėti neergonomiškus sprendimus, kai nesąmoningai esame įpratę juos „apeiti“. Net jei nusprendėte tik perdažyti baldus, rekomenduojame pasidomėti, kiek iš tiesų ergonomiška yra jūsų virtuvė.
Pats paprasčiausias pratimas – pasitikrinti, ar jūsų baldai virtuvėje atitinka „Auksinio trikampio“ taisyklę (daugiau – straipsnio 6-ame punkte). Kitas žingsnis – apgalvoti, ar virtuvėje yra visos būtinos virtuvės zonos, pritaikytos dabartiniam jūsų gyvenimo būdui?
Kalbant apie interjerą galima prisiminti garsiąją frazę „Velnias slypi detalėse“. Štai, pavyzdžiui, nors ir nuvertinamos, elektros įvadų vietos gali labai reikšmingai palengvinti maisto ruošą virtuvėje.
Pavyzdžiui, vienai klientei perkėlus elektros įvadą į kitą vietą, maisto plaktuvą buvo galima naudoti toje pačioje vietoje, kur vykdavo pagrindinė maisto ruoša. Šeimininkei nebereikėdavo plaktuvo ir susijusių ingredientų nešti į priešingą virtuvės kampą, kur buvo rozetė, bet trūko darbastalio paviršiaus.
Investuokite į ilgaamžes medžiagas.
Jeigu virtuvės atnaujinimas nėra jūsų hobis, o į naują renovaciją nesiruošiate nerti po poros metų, DOMDOM ekspertai pataria skirti laiko ilgaamžių medžiagų pasirinkimui. Nors dabar tai gali pasirodyti kaip brangesnis sprendimas, ilgalaikėje perspektyvoje paprasčiausiai sutaupysite, mat išvengsite papildomo baldų remonto netolimoje ateityje.
Stalviršiai virtuvei – ne tik grožiui, bet ir praktiškumui. Net jeigu biudžeto eilutė nėra skirta natūralaus akmens ar medžio stalviršiui, visada galite rinktis patikimą alternatyvą – „Compact HPL“ plokštę. Klientų ji pamėgta ne tik dėl patrauklios kainos, atsparumo karščiui bei trinčiai, bet ir dėl plataus dekorų bei tekstūrų pasirinkimo.
Dar viena labai svarbi virtuvinio komplekto sudedamoji dalis – virtuvės baldų furnitūra. Galvodami apie furnitūrą įsivaizduokite ją kaip žmogaus sąnarius. Kai šie sudyla – judėti sunku. Nuo furnitūros priklauso tai, kaip sklandžiai naudositės virtuviniu komplektu: varstysite dureles, ištrauksite ar uždarysite stalčius ir panašiai.
DOMDOM klientams gali pasiūlyti rinkoje ilgametę patirtį turinčių ir pripažintų gamintojų „Blum“, „Hettich“, „Hawa“, „Hafele“, „Schuco“ furnitūrą.
Rinkitės laikui nepavaldų dizaino stilių.
Virtuvės komplektai ir jų dizainas gali niekada „neišeiti iš mados“. Tereikia žinoti, kurie sprendimai yra nepavaldūs laikui.
Pats universaliausias pasirinkimas – modernus minimalizmas. Čia vyrauja tiesios linijos, atsisakoma dekoro detalių, o dėmesys sutelkiamas į praktiškumą.
Pasirinkę natūralių neutralių spalvų paletę – balta, pilka, juoda, samanų žalia, smėlinė ar rudos atspalviai – niekada neprašausite. Prie šių bazinių spalvų dera daugybė kitų medžiagų: medis, akmuo, įvairių spalvų metalai.
Be to, vienspalvių neutralių fasadų virtuviniame komplekte nuotaiką visuomet galėsite keisti pasitelkę aksesuarus – pakeitę šviestuvą, rankenėles, indų ar prietaisų spalvas.
Apibendrinimas
Virtuvės baldų atnaujinimas gali būti tiek kosmetinis, tiek iš pagrindų – atveriantis naujas galimybes. Bet kuriuo atveju, pasitelkę penkių žingsnių planavimą, galėsite priimti tinkamus sprendimus.
Pradžioje su konsultanto pagalba įvertinkite turimus virtuvės baldus ir dabartinius savo poreikius. Apgalvokite būtiniausius funkcinius atnaujinimus, investuokite į ilgaamžes medžiagas bei vadovaukitės minimalistinio dizaino stiliaus gairėmis.
Įkvepiančio virtuvės atnaujinimo!