Ką lietuviai mano apie savo virtuves?

Black kitchen set

Virtuvės baldų salono DOMDOM užsakymu „Spinter Reserch“ atliktas tyrimas atskleidė, jog beveik kas antras (43 proc.) lietuvių norėtų atnaujinti savo virtuvę, o net 16 proc. yra ja nepatenkinti. Kas trukdo džiaugtis erdve, vadinama „namų širdimi“?

Nors daugelis lietuvių yra įsitikinę, kad virtuvė yra namų širdis, jai nusidėvėjus ar nusibodus, atnaujinti neskuba.

Visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai rodo kad savo namų virtuve patenkinti vos trečdalis, t.y. 35 proc. šalies gyventojų. Kur kas didesnė dalis – 43 proc. norėtų ją atnaujinti, o 16 proc. savo virtuve apskritai nepatenkinti.

Tyrimas taip pat atskleidė besikeičiančius naujakurių poreikius: jeigu rastų savo lūkesčius atitinkantį būstą, net 40 proc. naujakurių pirmenybę teiktų visiškai įrengtam būstui su pilna apdaila ir visais korpusiniais virtuvės, vonios ir svetainės baldais.

Pagrindinis stabdis – klaidingos nuostatos ir mitai

Mitas nr. 1 | Neaiškus procesas

Bene dažniausiai pasitaikančių argumentų virtuvės remonto atidėjimui: per daug varginantis ir neaiškus procesas. Tačiau Agnė Rus, DOMDOM projektų vadovė ir interjero dizainerė, ramina, kad virtuvės atnaujinimo procesas daug paprastesnis nei jos įrengimas.

„Pirmiausia, jau žinote, kokie sprendimai pasiteisino, o kurių nesinori kartoti. Taigi, galite išvengti daugybės klaidų“.

Mitas nr.2 | Sudėtingas procesas

Kitas šaknis įleidęs mitas, jog baldų gamyba yra per sudėtingas procesas. Tiesa ta, kad vis dažniau virtuvės baldų gamybos eiga nuo pradžios iki pabaigos yra koordinuojama baldų gamintojo eksperto. Taigi, daugybė varginančių derinimo, sprendimų priėmimo klausimų nuo kliento pečių tiesiog nukrinta.

DOMDOM virtuvės projekte klientą nuo pirminės konsultacijos ir vizualizacijų parengimo iki paskutinio baldo sumontavimo būste lydi profesionalūs ekspertai ir interjero dizaineris.

Darbų eiga suplanuota taip, kad klientui pageidavus meistrai senos virtuvės baldus išmontuoja ir išveža tik tada, kai montavimui jau paruošti naujieji. Kitais atvejais seni virtuvės baldai išvežami iškart po užsakymo patvirtinimo, kad klientai turėtų užtektinai laiko laiko padaryti kosmetinius remonto darbus.

Pasirūpinama ne tik baldų montavimu, bet ir buitinės technikos, santechnikos ir elektros prijungimu.

Mitas nr. 3 | Ilgas procesas

Tarp skubančių naujakurių pripažinimo jau sulaukė modulinės virtuvės – tarpinis variantas tarp visiškai individualių ir visiškai standartinių baldų.

Virtuvės baldų kūrimas vyksta komplektuojant jau išgrynintus modulius, kuriuos DOMDOM salone netgi galima apžiūrėti gyvai. Taigi, baldų gamyba moduliais leidžia optimizuoti ir paspartinti individualių baldų gamybos procesą.

L shape kitchen fragment with integrated glass cubboard and dining table in the middle
Standartiniai virtuvės baldai | domdomhome.com
Virtuvės baldai | domdomhome.com