Dizainas naujosioms kartoms, arba kas po velnių yra biofilinis dizainas?
Pasaulyje vis didėjant poreikiui atrasti ryšį su savimi ir gamta, interjero dizaino specialistai ir architektai verčiami naujai pažvelgti į erdves, kuriose žmonės leidžia laiką.
Tarp naujausių produkto ir interjero dizaino tendencijų galime rasti:
- Baldų, sukurtų apkabinimams.
- Virtuvės komplektų, kuriuose integruoti sodai orui gerinti.
- Apšvietimo sistemų, skirtų reaguoti į emocinius poreikius – pavyzdžiui, keisti mūsų nuotaiką, sukuriant jaukesnę ar intensyvesnę atmosferą.
Visa tai jau čia – šiandien Y bei Z kartų atstovai savo gyvenimo kokybę laiko prioritetu bei noriai investuoja į inovatyvius biofilinio dizaino sprendimus.
SUŽMOGINTAS DIZAINAS
Ar biofilinio dizaino pagalba žmogus gali jaustis laimingesnis savo gyvenamojoje aplinkoje? Tikrai taip! Masiškai išpopuliarėjęs nuotolinio darbo modelis paskatino žmones iš naujo įvertinti savo namų erdves ir ieškoti interjero dizaino sprendimų, užtikrinančių jų gyvenimo kokybę. Baldų industrija, atsižvelgdama į šiuolaikinio žmogaus poreikį kurti savitą namų erdvę, stengiasi sužmoginti dizainą.
Tokie projektai, kai baldas atkuria gyvo žmogaus prisilietimo, apkabinimo patirtį, atliepia augantį poreikį savigydai – emocinės ir psichologinės sveikatos puoselėjimui.
Galbūt „Metaverse“ buvo pastarųjų metų raktinis žodis, kuomet prekių ženklai siekė užkariauti skaitmenines erdves ir atitraukti žmones nuo tikrų patirčių. Tačiau vis dar gyvename fizinėje tikrovėje, o dizainas visų pirma tarnauja žmogaus poreikiams, – todėl sužmoginti interjero dizainą, pasitelkiant gamtiškesnį požiūrį, yra neišvengiama ir būtina.
INTEGRUOTA GAMTINĖ APLINKA
Biofilinis dizainas kuria žmogaus ryšį su natūraliąja aplinka – atsižvelgiant į vietos sąlygas – interjero sprendimams pasitelkiami tiesioginiai arba/ir netiesioginiai gamtos elementai.
Be minėtų augalų integracijos ir natūralios šviesos šaltinių derinimo su dirbtiniu, atliepiant natūralų šviesos kaitos poreikį paros eigoje, yra ir daugiau sprendimų:
- Dažnas dedame visas pastangas, kad oro cirkuliacija ir temperatūra patalpoje būtų pastovi. Vis dėlto, pastebėta, kad manipuliacija oro ir šilumos srautu teigiamai veikia žmogaus savijautą.
- Vanduo erdvėje taip pat turi ypač teigiamos įtakos sveikatai: atminties gerinimui, kraujospūdžio mažinimui ir panašiai.
- Sėkmingame biofiliniame dizaine daug dėmesio skiriama kuo įvairesnių pojūčių sužadinimui. Integruojant gamtos elementus siekiama ne tik, kad jie būtų matomi, bet taip pat girdimi, užuodžiami, liečiami.
DIZAINAS INDIVIDUALIEMS POREIKIAMS
Pradedant moduliniais baldais, baigiant tvariu dizainu – pasitelkę inovacijas ir atsižvelgę į funkcionalumo ir estetikos įtaką žmogaus kasdieniam gyvenimui, DOMDOM sukūrė virtuvės baldų liniją, pritaikytą individualiems poreikiams. Jūsų virtuvės projektas mūsų rankose: nuo asmeninių konsultacijų, projektavimo, iki gamybos ir montavimo paslaugų.
Tikime, kad visos interjero dizaino kryptys, pagrįstos aplinkos ir žmogaus sugyvenimo studijomis, turėtų atsižvelgti į augalų, spalvų, tekstūrų, formų ir medžiagų įtaką žmogaus savijautai. Šių sričių tyrimai galėtų įkvėpti ateities kartas kurti naujas, žmogaus poreikius analizuojančias, dizaino kryptis.
Gyventi ir kurti darosi vis įdomiau – įgyvendink savo svajonių virtuvės projektą jau dabar!