7 namų interjero klaidos

Pirmą kartą įsirenginėjate namus, o galbūt nusprendėte atsinaujinti? Deimantė Uleckytė, DU NAMAI interjero studijos įkūrėja ir dizainerė, apžvelgė dažniausiai pasitaikančias klaidas interjere bei pasidalino įžvalgomis kaip jų išvengti.

Pirmą kartą įsirenginėjate namus, o galbūt nusprendėte atsinaujinti? Deimantė Uleckytė, DU NAMAI interjero studijos įkūrėja ir dizainerė, apžvelgė dažniausiai pasitaikančias klaidas interjere bei pasidalino įžvalgomis ir patarimais kaip jų išvengti.

Explanatory room 2D plan

1. Lovos gabaritas 

Tai bene dažniausiai daroma klaida, kai brėžiniuose žymimas tik čiužinio, o ne lovos rėmo gabaritas. Toliau vyksta užburtas ratas: visi praėjimai, spintelės, elektros įvadai, planuojami matuojant nuo čiužinio, todėl galutiniame rezultate niekas nebetelpa. O kur dar užuolaidos, savo matmeniu ir atitraukimu nuo lango užimančios papildomą erdvę.

Explanatory kitchen 2D plan

2. Neteisingi atstumai virtuvėje

Konkrečiai šioje dalyje kalbu apie virtuvinį komplektą ir šalia jo esantį pusbarį ar virtuvės salą.

Tarp komplekto ir salos rekomenduojamas atstumas yra 120 cm. Tokiu atstumu patogiai atidarysite spinteles, stalčius, indaplovės dureles ar netrukdydami vienas kitam dirbsite dviese. Ieškote daugiau idėjų virtuvei su sala? Pasidairykite po šešis unikalius, lietuvių dizainerių kurtus DOMDOM virtuvių stilius.

Explanatory living room 2D plan

3. Neteisinga kilimo kompozicija

Viena dažniausių klaidų – netinkamas kilimo svetainėje, valgomajame ar miegamajame dydis.

Teisingu atveju svetainėje kilimas turėtų būti pakištas po priekinėmis ar net galinėmis baldų kojelėmis. Valgomajame kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad atitrauktos nuo stalo kėdės visos kojelės būtų ant kilimo. Tuo tarpu miegamajame kilimas turėtų būti didesnis už lovos gabaritą tiek, kad išlipus iš lovos, kojas nuleistumėte ant kilimo.

4. Neteisinga skirtingų dangų jungtis ties durimis

Pagrindinė taisyklė – uždarius duris neturime matyti kitos patalpos grindų dangos. Taigi, skirtingų patalpų dangos jungtis turėtų būti centimetru giliau nei uždarytoje padėtyje esanti varstoma durų dalis.

5. Projektuojant neapgalvoti kampai spintoms ties langais, durimis, įėjimais

Kai dar projektuojate namus su architektais, apgalvokite probleminius kampus prie langų, durų ir koridoriuose prie įėjimo. Tradicinei spintai su varstomomis durimis reikia 60 cm gylio, o su stumdomomis – net 70 cm.

6. Per maži atstumai aplink unitazą

Jei nuo unitazo šonų į abi puses turime bent po 20 cm, jau yra neblogai. Tačiau šios ribos į mažesnė pusę nederėtų perlipti.

7. Neteisingas praustuvo aukštis

Nesvarbu, ar renkatės praustuvą, įleistą į stalviršį, ar ant stalviršio pastatoma dubenį, praustuvo viršutinis kraštas turėtų būti 85-90 cm aukštyje. Todėl projektavimo etape labai svarbu iš anksto žinoti, kokio tipo praustuvą ketinate turėti, nes abiem atvejais praustuvo spintelės aukštis bus skirtingas – priklausys nuo praustuvo matmenų.