Virtuvės atnaujinimas – puiki galimybė ne tik naujam gyvenimui prikelti nusidėvėjusį virtuvinį komplektą, bet ir ištaisyti „neprigijusius“ sprendimus. Svarbiausia įvertinti, ar tikrai sutaupysite virtuvės komplektą atnaujinę tik kosmetiškai.
Atnaujinti ar keisti virtuvės baldus?
Virtuvinio komplekto atnaujinimas – galimybė senojoje virtuvėje ištaisyti klaidas ar rasti dar patogesnių ir modernesnių sprendimų. Po kelerių metų naudojimosi senąja virtuve klientai dažniausiai labai tiksliai įvardija, kas nepasiteisino.
Nestandartiniai virtuviniai baldai pagal užsakymą – geriausias pasirinkimas, siekiantiems virtuvę atnaujinti iš pagrindų ir išnaudoti kiekvieną jos kvadratinį centimetrą. Kartu su DOMDOM dizaineriu galima rasti sprendimus kaip „įdarbinti“ neišnaudotas ar ne itin patogias virtuvės erdves, o virtuvinio komplekto modulius milimetrų tikslumu pritaikyti jūsų erdvei. Individualiam projektui galima užsakyti 3D vizualizaciją ir svajonių virtuvės viziją tobulinti dar paprasčiau.
Gana dažnai nutinka, kad, pradžioje nusprendę atnaujinti tik spintelių fasadus ar/ir stalviršius, klientai galiausiai pakeičia nuomonę ir ryžtasi virtuvės renovacijai. Už to slypi labai paprasta priežastis. Virtuvinio komplekto furnitūra ir karkasas taip pat dėvisi. Todėl po metų kitų, prireikus juos atnaujinti, dažniausiai tenka keisti ir fasadus. Šis pakartotinis-dvigubas virtuvės atnaujinimas pareikalauja papildomo biudžeto.
DOMDOM rekomendacijos: į ką investuoti daugiausiai laiko ir pinigų?
- Įvadai. Bene dažniausia klaida atnaujinant virtuvės baldus – senųjų elektros ar vandentiekio įvadų vietų pasirinkimas. Taip virtuvinio komplekto išdėstymą ir funkcijas diktuoja ne jūsų norai ir poreikiai, o turimi įvadai. Tačiau net vieno baldo ir jam reikalingo įvado perkėlimas ar perdarymas gali reikšmingai padidinti visos virtuvės erdvės išnaudojimą, o jums paprasčiausiai suteikti daugiau džiaugsmo ir komforto.
- Virtuvės stalviršis. Ši virtuvinio komplekto dalis turi atlaikyti bene didžiausius krūvius. Ieškantiems praktiškų, tačiau ilgaamžių ir, biudžeto atžvilgiu, patrauklių sprendimų, rekomenduojame rinktis „Compact HPL“ trinčiai ir karščiui atsparias plokštes.
- Furnitūra. Vidiniai virtuvės komplekto mechanizmai – furnitūra – tarsi sąnariai žmogui. Be jų nė iš vietos. Tai, kaip sklandžiai varstysite virtuvinio komplekto dureles, stalčius bei naudosite kitus sprendimus: „Cargo“ krepšius, kampines karuseles ir kt., priklauso tik nuo furnitūros. Taigi, rinkitės tik patikimų gamintojų furnitūrą. DOMDOM savo klientams gali pasiūlyti rinkos lyderių Blum“, „Hettich“, „Hawa“, „Hafele“, „Schuco“ ir kt. furnitūros sprendimus.
- Minimalizmas. Bene labiausiai įsivyravusių pastarųjų metų tendencijų – minimalizmas. Nors DOMDOM ekspertai madų vaikytis nerekomenduoja, tačiau kai kurios tendencijos vertos dėmesio.
Minimalistiniame interjere vyrauja bazinių spalvų juodi, pilki, samanų žalios, rudos ar balti virtuviniai badai. Pastarieji niekada „neišeis iš mados“, o norimo stiliaus nutaiką sukursite (prireikus – lengvai atnaujinsite) pasitelkę interjero akcentus: rankenėles, šviestuvus, jungiklius ir t.t. Pasisemti idėjų galite susipažinę su DOMDOM virtuvės stiliais arba išbandę juos gyvai salone Vilniuje.
Taip pat vis dažniau klientai atsižvelgia ir į tvarumą bei pasidomi, kaip vyksta virtuvinių baldų gamyba.
Galvokite apie savo norus ir poreikius
Galvokite apie savo norus ir poreikius
Atnaujindami savo virtuvės komplektą – iš pagrindų ar kosmetiškai – skirkite laiko apgalvoti tikruosius savo norus ir poreikius. Atsisakykite bet kokių minčių „Nelabai patogu, bet jau įpratome“ – verčiau su ekspertų pagalba atraskite naujus ir dar vertingesnius funkcinius virtuvės sprendimus.
Drąsiai keiskite ne tik senąsias įvadų vietas, bet ir senąją virtuvinio komplekto formą – tik taip turėsite visas galimybes sukurti savo svajonių virtuvę.
Taip pat atminkite, kad populiariausia visų laikų virtuvės tendencija – kokybė. Investuokite ne tik į ilgaamžes baldų plokštes, bet ir kokybišką furnitūrą.