Paradoksalu, tačiau net jei ketinate planuoti individualų-nestandartinį virtuvės baldų komplektą, pravartu susipažinti su standartiniais tokių baldų planavimo etapais. Dalinamės žingsniais, kuriuos patariama atlikti projektuojant savo virtuvę pagal užsakymą.
Namų darbai – klausimynas
Virtuvės baldų projektavimas tikslingiausias tada, kai klientai ne tik labai gerai žino ko nori, bet ir atlieka tam tikrus namų darbus. Pastarieji nesudėtingi, tačiau reikalauja preciziškumo.
Prieš pradedant planuoti virtuvės baldus rekomenduojame atsakyti į klausimyną. Juo vadovaudamiesi aptarsite detales, apie kurias įprastai, galbūt, nepagalvojate. Pavyzdžiui, klausimyną sudaro šie klausimai: kiek kartų per dieną ir kaip gaminate? Kokiam maistui teikiate prioritetą: gamintam namuose ar užsakomam į namus? Kaip mėgstate šildyti maistą: keptuvėje, orkaitėje ar..? Ką dar be maisto ruošos veikiate virtuvėje bei kiek žmonių čia įprastai leidžia laiką? Kiek turite buitinių prietaisų ir sandėliuojamų indų bei maisto produktų? Kaip mėgstate juos sandėliuoti? Kiek..? Klausimams ribų nėra.
Galiausiai šie atsakymai tampa gairėmis siekiant nenutolti nuo jūsų svajonių virtuvės vizijos. Net jeigu vizijos neturite – atsakymai padeda ją lengviau sukurti. Atsakymais taip pat galima nusakyti: kurias funkcijas turės virtuvės baldai ir buitinė technika.
Baldų komplekto išdėstymas
Baldų komplekto planavimas – etapas, prie kurio yra pereinama sėkmingai įsigilinus į savo poreikius. Pradedama nuo stambiausio mastelio – pasirenkama virtuvinio komplekto forma ir baldų išdėstymas. Daugiausiai lietuvių namuose pritaikomi tiesės, L arba U formos virtuvės komplektai, o esant nestandartinei erdvei – kuriami individualūs sprendimai.
Pasirinktos formos baldų komplekte pritaikoma „auksinio trikampio“ taisyklė – maisto ruošimo zonos išdėstomos pagal ergonomiką. Tai reiškia, kad pagrindiniai virtuvės elementai išdėstomi tokia seka: šaldytuvas, plautuvė, kaitlentė / orkaitė (iš kairės į dešinę ar atvirkščiai, trikampiu, kvadratu ar kita forma). Tiesa, arčiausiai įėjimo į virtuvę turėtų būti numatyta vieta šaldytuvui. Šie pasirinkimai lems tai, ar atstumai tarp zonų išliks optimalus ir virtuvėje „suktis“ bus patogu.
Funkcinių sprendimų planavimas
Sekančiu žingsniu „neriama gilyn“ į virtuvines spinteles – ieškoma tinkamiausių sprendimų turimiems indams, buitiniams prietaisams, maisto produktams sandėliuoti. Pavyzdžiui, jeigu gaminate daug ir dažnai, galbūt tikslingiau įrengti daugiau ūkinių spintų. Jose pasiekti ir paimti produktus bus kur kas paprasčiau nei pasilenkus iš žemiau esančių stalčių.
Kita, bene svarbiausia, virtuvės komplekto dalis – furnitūra. Ja įgyvendinsite ergonomiškus sprendimus: palengvintą spintelės durelių varstymą, išsukamus kampinius ar švelniai užsidarančius stalčius ir pan. Nuo furnitūros kokybės taip pat priklausys virtuvinio komplekto ilgaamžiškumas. Todėl rekomenduojama nenuvertinti šios, nors ir nematomos, bet labai reikšmingos, virtuvės komplekto dalies ir rinktis patikimų gamintojų furnitūrą.
Buitinės technikos pasirinkimas
Buitinės technikos įrangos pasirinkimas – etapas, įveikus virtuvinio komplekto išdėstymo dėlionę. Klientai gana dažnai neslepia nuostabos sužinoję, kad prieš atiduodant virtuvės projektą gamybai baldų gamintojai paprašo pateikti konkrečius pasirinktos buitinės technikos modelius. Tai dar svarbiau, kai visa buitinė technika yra įmontuojama.
DOMDOM konsultantai visada gali padėti nuspręsti, kokio dydžio ir pobūdžio technika jums aktualiausia. Jeigu gaminate retai, galbūt, vietoje orkaitės jums pakaks mikrobangų krosnelės su grill funkcija ir mažesnės 45 cm pločio indaplovės. Šeimininkai, pasirinkę didesnę 60 cm pločio indaplovę, atitinkamai gali rinktis mažesnę plautuvę.
Virtuvinio komplekto dekoras
Tarsi vyšnia ant torto – dizaino sprendimų etapas yra vienas labiausiai džiuginančių akį. Šiame etape labai praverčia dizainerio konsultacijos, mat pasimesti dailių interneto paveikslėlių gausoje yra lengviau nei adatai šieno kupetoje. Vis dėl to, pasirinkto virtuvės baldų komplekto medžiagos turėtų džiuginti ne tik akį, bet ir racionalų protą – būti praktiškos, patvarios ir tvarios.
Taip pat pravartu nuspręsti, kiek esate linkę investuoti laiko ir pastangų į medžiagų priežiūrą. Vienu atveju stalviršis virtuvei gali būti pagamintas iš tikro medžio – suteiks jaukumo, tačiau pareikalaus kruopščios priežiūros, nes skysčiai ir maisto produktai greitai įsigeria ir palieka žymes. Kitu atveju stalviršiui galima pasirinkti minimalios priežiūros reikalaujančią karščiui bei trinčiai atsparią „Compact HPL“ plokštę.
Virtuvės dizaino idėjų galite pasisemti susipažinę su šešiais DOMDOM virtuvės stiliais arba gyvai juos išbandę DOMDOM salone Vilniuje.
Techniniai darbai
Galiausiai, visos jūsų idėjos, norai ir svajonės DOMDOM ekspertų yra įgyvendinamos 3D vizualizacijoje, prieš tai atlikus pirminius matavimus jūsų būste. Po apdailos darbų specialistai atvyksta į namus antriniam matavimui ir perduoda baldų projektą gamybai.
Sutartu laiku pagamintus baldus pristatome į namus, sumontuojame bei prijungiame buitinę techniką ir santechniką, kad virtuvė būtų paruošta naudojimui.
Su tikslia DOMDOM virtuvės projektų eiga susipažinti galite čia.
Individualių baldų projektai yra tarsi daugiasluoksnės dėlionės. Skirtumas tik tas, kad projektuojant virtuvės baldų komplektą kiekvienas pasirinkimas turi įtakos kitam. Ir nors tai gali pasirodyti kaip nemenki iššūkiai, vis dėlto – tai neribotų pasirinkimų galimybės. Turite klausimų? Susisiekime!