Atrodo jau ir pasimiršti spėjusi COVID-19 pandemija, apvertusi pasaulį aukštyn kojomis, paliko ir teigiamų pėdsakų. Jeigu paklausite, į ką dažniausiai atsigręžė žmonės, išgirsite pasikartojantį atsakymą: namai, virtuvė, maisto ruoša, bendras laikas su artimaisiais. Kaip pastarieji metai pakeitė virtuvės sampratą?
Sveikatingumo šventovė
Virtuvė visada buvo vieta skleistis žmogaus intuicijai ir vidinei laisvei.
Pradėkite mąstyti apie savo virtuvę kaip apie kūrybinę dirbtuvę – sveikatingumo šventovę, kur formuojasi sveiki mitybos įpročiai, greitą ir nevisavertį maistą keičia subalansuoti ir su meile pagaminti patiekalai. Pamatykite savo virtuvę kaip idėjų laboratoriją – naujų tikslų (nuo mažesnio svorio iki stiprios imuninės sistemos) ir meditacijos centrą.
Technologijomis skatinamas intuityvesnis požiūris į gerą savijautą ir mitybos įpročius, todėl rūpinimasis savimi įgauna įvairius pavidalus:
- Mikrodaržininkystė savoje virtuvėje tampa meditacine ar terapine veikla;
- Sveikų ir skanių patiekalų gaminimas sau, šeimai ar draugams tampa vienu populiariausių sveikatingumo srities užsiėmimų.
Ryšiui su savimi kurti
Skaitmeninė tikrovė atima iš mūsų vis daugiau laiko, todėl fizinės erdvės tampa daug aktualesnės – žmonės gali atkurti ryšį su savimi ir atsitraukti nuo įrenginių. Dedant pastangas sulėtinti gyvenimo ritmą, naujos virtualios ir realios erdvės siūlo vartotojams kasdienes galimybes reguliariai apmąstyti savo gyvenimą, atkurti ne tik ryšį su savimi, bet ir gamta, pasitelkus biofilinio dizaino sprendimus arba integravus virtuvėje poilsio zoną, kokią interjero dizaineriai sukūrė DOMDOM virtuvės stiliui „Enthusiast“.
Šiuolaikinio dizaino DOMDOM virtuvės kuriamos atsižvelgiant į individualius poreikius ir gyvenimo būdą. Virtuvėje visada tvyrojo namų atmosfera, bet šiandien ši erdvė dar pakilėjama – žvilgsnį sutelkiant į sąmoningumo veiklas, tokias kaip savižvalga ir gaminimas sveikai. Kviečiame susikurti savą virtuvę, kuri taptų jūsų namų oaze.
Bendrystės, švenčių ir darbo oazė
Tokia, iš pažiūros, nedidelė tendencija – dažnesnis salos virtuvėje pasirinkimas – tik patvirtina virtuvės koncepcijos virsmą. Čia mes norime ne tik išlaisvinti savo kulinarinius talentus, bet ir burtis su artimaisiais, švęsti, eksperimentuoti ir net dirbti.
Akivaizdu, virtuvė tampa alternatyva švenčių erdvėms, žaidimų ar darbo kambariams. Todėl vis daugiau dėmesio dizaineriai ragina skirti virtuvės daugiafunkcionalumui – investicijai į praktiškus sprendimus, kuriais virtuvės erdvę galima ne tik transformuoti, bet ir sutalpinti minėtiems poreikiams pritaikytus įrenginius ir baldus.
Finansinė investicija
Nerašyta nekilnojamo turto pardavėjų taisyklė byloja, jog būsto vertę stipriai pakelia ergonomiška ir kokybiška virtuvė. Todėl jeigu turite rinktis, kuri būsto erdvė turėtų tapti prioritetu renovacijai ar investicijai – atsakymo nebeieškokite.
Biudžeto ir laiko investicija virtuvės interjero, ergonomikos ir kokybės aspektams atsiperka visada – tiek besiruošiantiems nuomoti būstą, tiek ketinantiems jame gyventi.