ŠVIESŪS VIRTUVĖS BALDAI – NE TIK PASTELINIAI?

Neutral color kitchen set. One line kitchen, island with dining table attached.

Šviesūs virtuvės baldai įprastai asocijuojasi su pastelinės spalvos virtuvės baldų komplektu. Rečiau pagalvojam apie šviesiai geltoną, vaiskiai mėlyną arba žalsvą. Ką pravartu žinoti projektuojat šviesią virtuvę savo namuose?

Deimantė Uleckytė, interjero studijos DUNAMAI dizainerė

Nuo fizikos iki psichologijos

Virtuvės projektas gali būti glaudžiai susijęs su fizika ir psichologija, kai kalba pakrypsta apie spalvas ir jų poveikį emocijoms. Šviesūs paviršiai, kaip byloja fizikos dėsniai, atspindi šviesą, taigi, jos daugiau grįžta į erdvę. Juoda spalva priešingai – į save sugeria visą šviesų spektrą.

Natūralu, kad kur daugiau šviesos, ten ir didesnis erdvės pojūtis. Dėl šios priežasties šviesus virtuvės komplektas pirmiausia praverčia tada, kai norisi vizualiai išplėsti virtuvės erdvę. Taip pat šviesūs virtuvės baldai tinka patalpose, kuriose trūksta natūralios saulės šviesos ar langai orientuoti į šiaurę.

Virtuvės baldų spalva galite išspręsti ir kitą problemą. Jeigu patalpa pripildyta ryškios saulės šviesos ir dienos metu stipriai įkaista, verta pasirinkti šalto atspalvio virtuvės baldų komplektą, pavyzdžiui, žydrą arba mėtinį. Taip bent vizualiai į patalpą „įleisite“ daugiau vėsos.

Du interjero tipai

Renkantis virtuvės fasadų spalvas ir išvydus dešimtis skirtingų vienos spalvos atspalvių, dažną ištinka lengvas šokas.

Tokiais atvejais Deimantė Uleckytė, interjero dizainerė, rekomenduoja sau užduoti klausimą: „Kokiame interjere save noriu matyti: harmoningam ir tolygiam ar kontrastingam?“. Atsakymą įprastai padiktuoja kliento temperamentas.

Žinoma, tikslingiausia yra pamatyti ir įvertinti gyvus pavyzdžius. Štai DOMDOM salone svajonės virtuvės įsivaizduoti nereikia. Čia galima apžiūrėti ne tik įrengtas ir funkcionuojančias šešių skirtingų stilių virtuves, bet ir šimtus baldinių plokščių variantų.

Šviesių spalvų virtuvėje derinimas

Spalvų deriniams dizainerė pataria pasitelkti NCS spalvų paletę.

Dizaino vientisumą ir harmoniją išgausite derindami viename NCS paletės lapelyje viena šalia kitos esančias spalvas. Tarkime, jei spalvų numeracija yra 1, 2, 3, 4, 5, 6, vertėtų rinktis kombinacijas 1 ir 2 arba 2 ir 3; 3 ir 4 ir panašiai. Šviesesnė spalva sienoms, tonu tamsesnė baldams arba tiek baldams, tiek sienoms – ta pati spalva.

Savo namų interjere siekiantiems didesnio kontrasto, dizainerė siūlo rinktis kontrastingesnes to paties NCS lapelio spalvų kombinacijas: 1 ir 4; 2 ir 6 ir panašiai. Svarbu įsivertinti tai, kad kuo tamsesni baldai, tuo vizualiai daugiau erdvės pastarieji užims.