Nestandartiniai virtuvės ar kitų erdvių baldai yra viena vertingiausių išeičių, ieškantiems maksimaliai patogių namų. Praktiški namai yra tie, kurie išpildo visus namų šeimininkų poreikius. Tačiau kiek žmonių, tiek ir norų, o improvizacijai nėra ribų. Ką būtina žinoti apie nestandartinių baldų gamybą? DOMDOM pateikia šiuos 3 pagrindinius aspektus, į kuriuos labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį.
1. Planuoti iš anksto.
Nepriklausomai nuo to, kiek ir kur nestandartinių baldų nuspręsite įsirengti, juos suprojektuoti geriausia dar prieš pradedant apdailos darbus.
Vis dažniau klientai išsako poreikį: LED apšvietimui spintose, TV spintelėse, elektra valdomiems stalčiams, spintelėms ir pan. Iš anksto numatę būsimų baldų vietas, pobūdį ir išmatavimus, galėsite pasirūpinti reikalinga elektros instaliacija: sienose ar lubose išvedžioti elektros laidus, įmontuoti elektros lizdus ar numatyti LED apšvietimo transformatorių vietas.
Kuo anksčiau būsto įrengimo eigoje pradėti planuoti baldus, tuo daugiau kūrybinės laisvės turėsite, o sprendimus įgyvendinti bus lengviau. Be to, nestandartinių baldų projektavimas, derinimas bei gaminimo laikas, lyginant su standartiniais, trunka ilgiau.
Tad jeigu norite, kad Jūsų nestandartiniai baldai prilygtų Jūsų vizijai ir svajonėms, į interjero dizainerius ir baldininkus kreipkitės tik pradėję būsto planavimą ar bent prieš visus apdailos darbus. Pasisemkite idėjų susipažinę su DOMDOM virtuvių stiliais.
2. Detaliai apgalvoti poreikius.
Nors nestandartiniais baldais galite įgyvendinti visus savo užmojus, griebtis pačių pirmų idėjų neskubėkite. Svarbiausia apgalvoti, kokie sprendimai buvo labiausiai pasiteisinę ar priešingai – nepatikę ir jų nesinorėtų kartoti.
Su baldų dizaineriu svarbu pasikalbėti ne tik apie dizainą, bet pirmiausia numatyti, ką, kur ir kaip konkrečiai laikysite. Svarbu pasigilinti iki mažiausių detalių: kurioje virtuvės spintelėje ką ir kaip laikysite, kaip ruošite rytinę kavą ir kurioje zonoje turėtų būti visi susiję įrenginiai bei ingredientai, kur laikysite robotą dulkių siurblį. Taip pat, kiek higienos priemonių turės sutalpinti nestandartiniai vonios baldai, kur laikysite plaukų džiovintuvą, barzdaskutę ir pan.
Visi šie atsakymai bus svarbiausios gairės dizaineriui, kuris planuos Jūsų virtuvinį komplektą.
3. Pasirinkti tinkamas medžiagas ir furnitūrą.
Nestandartinių baldų privalumas – medžiagų pasirinkimo laisvė. Tam, kad kiekvienas minėtas daiktų laikymo sprendimas būtų įgyvendintas ergonomiškai, reikalingi atitinkami furnitūros priedai. Tiksliai žinodami, ką ir kaip norėsite laikyti spintelėse, galėsite numatyti ir būtinus furnitūros sprendimus.
Taip pat rekomenduojama su dizaineriu aptarti baldų daugiafunkciškumą bei sprendimus, kurie palengvintų buitį. Pavyzdžiui, nestandartiniai stalviršiai yra mėgstami dizainerių, nes jų dizainu ar tekstūromis galima ne tik estetiškai praturtinti erdvę, bet ir sukurti naujų erdvės išnaudojimo galimybių. Slankiojančių/stumdomų fasadų sistemos leidžia be vargo paslėpti buitį, kai to norisi ar prireikia užgriuvus netikėtiems svečiams.
Apibendrinant, svarbiausia nestandartinių baldų planavimui skirti pakankamai laiko, o sprendimus priimti neskubotai, po išsamių diskusijų tiek su dizaineriu, tiek su šeimos nariais. Turite klausimų? Susisiekime!