Mažos virtuvės dizaino mitai

Ko gero, tikrai įvardintumėte bent vieną populiarų mažos virtuvės dizaino sprendimą. Vis dėlto, kurie iš jų tėra tik mitai ir kaip idėjų gausoje nepasiklysti? Mažos virtuvės dizaino planavimo patarimais dalinasi Justina Kadžytė Garbštė, studijos „Justina ARCH“ architektė interjero dizainerė.

Ar galite įvertinti populiariausius mažos virtuvės dizaino mitus?

Dažnai pasitaikantis mitas, jog mažai erdvei reikia tik blizgių paviršių. Tiesa ta, kad blizgus baldų paviršius vizualiai tiek erdvės neišplės, kad penkių kvadratinių metrų virtuvėje pasijaustumėte kaip dešimties. Kitas niuansas – mažoje virtuvėj daugiau viską liečiame, todėl blizgus paviršius, ant kurio nešvarumai matosi bene labiausiai, bus daugiau nučiupinėtas.

Todėl pirmiausia mažoje virtuvėje vertėtų galvoti apie praktiškus paviršius.

Dar vienas dažnas mitas, jog mažoje virtuvėje reikia vengti tamsių spalvų, o ypač juodos. Viena ar dvi konkrečios spalvos negali taip vizualiai sumažinti erdvės. Svarbiau yra spalvų ir apšvietimo deriniai – vizualaus gylio virtuvėje išgavimas.

Kurį interjero stilių rekomenduojate rinktis mažai virtuvei?

Atsakymą į šį klausimą labiausiai lemia asmeninis dizainerio požiūris ir dizaino stiliaus suvokimas. Manau, kad mažam būstui, mažoms erdvėms visgi geriau ir praktiškiau rinktis šiuolaikinį, modernų, minimalistinį stilių.

Ekstravagantiški, ekspresyvūs stiliai, pavyzdžiui, provansas, eklektika ar moderni klasika mažose erdvėse, mano nuomone, atrodo per daug užspausti ir kokybiškai neįgyvendinti.

Jeigu vis tiek interjere norisi vieno iš minėtų stilių, jį rekomenduoju kurti per tam tikras dizaino detales ir dekoro elementus. Šiuo atveju bazinę apdailą ir baldus tikslingiausia rinktis lakoniškus, minimalistinius ir juos papildyti norimo stiliaus detalėmis.

Pavyzdžiui, norintiems susikurti modernios klasikos interjero stilių, rekomenduoju interjerą papildyti šiam stiliui tinkančiomis detalėmis ar medžiagų akcentais. Šiuo atveju galite rinktis aukso detales – rankenėles, padėklą su vaza ir gėlėmis, galbūt kiek įmantresnį kabantį šviestuvą. Siekiantiems minimalaus urbanistinio dizaino, prie lakoniško virtuvės dizaino patariu derinti kitas griežtesnes detales: juodus akcentus, modernių formų virtuvės įrenginius, kėdes ar išraiškingus indus.

Modernus minimalistinis dizainas yra ypač praktiškas, o laikui bėgant neatsibos, visada bus pritaikomas prie besikeičiančių stiliaus vizijų. Tereikės pakeisti keletą detalių ir akcentų, kad interjeras įgautų visai kitą nuotaiką ir charakterį. Šį stilių ištobulinę DOMDOM ekspertai, todėl idėjų galite pasisemti peržvelgę šešis lietuvių dizainerių kurtus DOMDOM virtuvės stilius.

Į kurias virtuvės interjero tendencijas patartumėte atsižvelgti mažos virtuvės planuotojams?

Kalbėdama apie tendencijas visada omeny turiu ne artimiausio sezono madingiausius sprendimus, tačiau vertybinius ir kokybinius aspektus.

Vienaip ar kitaip, kaip dabartinę tendenciją įvardinčiau prioritetą praktiškumui, natūralioms medžiagoms, tvariems sprendimams ir procesams bei ilgaamžiškumui.

Svarbiausia suvokti, kad namus pirmiausia reikia kurti dėl savęs ir savo poreikių. Gyvename perteklinio vartojimo eroje, todėl minimalizmas yra ne tik vertybė, bet ir būtinybė.

Urban style kitchen matching floor and wall materials
Black kitchen set
Small DOMDOM kitchen with bar