Jeigu norite išplėsti virtuvės erdvę negriaudami sienų, blizgūs virtuvės baldai yra tai, ko ieškote – pataria Deimantė Uleckytė, interjero studijos DUNAMAI dizainerė.
Svarbiausia – saikas
Blizgūs fasadai interjere sukuria ne tik erdvės pojūtį, tačiau ir puošnią bei ekstravagantišką atmosferą.
„Renkantis blizgius fasadus visada rekomenduoju išlaikyti saiką, nes su blizgiais paviršiais lengva peržengti kičo ribą. Blizgių baldų paviršiai patys iš savęs yra puošnūs, todėl papildyti spalvomis ar detalėmis nereikia“, – pabrėžia Deimantė Uleckytė.
Renkantis blizgų paviršių dizainerė rekomenduoja apsiriboti tik viena spalva. Vis dėlto, jeigu labai norisi spalvų, patariama laviruoti spalvų tonais. Šiuo atveju pakanka vos dviejų spalvų – pasirinkti vienos spalvos fasadą, o antrą spalvą „įvesti“ į stalviršį, sienelę tarp viršutinių ir apatinių spintelių ar į siauras spinteles.
Daugiau ar mažiau blizgu?
Blizgių paviršių pasirinkimas šiuo metu labai platus. Rinkoje yra technologijų, kuriomis galima išgauti skirtingo blizgumo paviršius – nuo blizgaus tarsi be gylio paviršiaus iki veidrodinio blizgumo. Įprastai tai yra standartinė MDF – vidutinio tankio medienos plaušų plokštė, kurios paviršius dengiamas skirtingomis medžiagomis. Salone DOMDOM galima apžiūrėti visas šias skirtingo blizgumo plokštes:
- UHG – blizgus paviršius, dengtas didelio atsparumo PVC plėvele.
- AKRYLIC – vidutinio veidrodinio blizgumo paviršius, dengtas akrilu.
- POLYLAC – labiausiai blizgus paviršius, išgaunamas spaudžiant didelio tankio dekoratyvinį popierių.
Visos trys plokštės yra atsparios UV spinduliams, todėl laikui bėgant plokštės spalva neišblunka ir nepakeičia spalvos.
Šviesa ir blizgūs paviršiai
Kitas svarbus elementas projektuojant blizgius virtuvės baldus – šviesa. Blizgūs fasadai taps dar išraiškingesniais juos tinkamai apšvietus. Išgausite ne tik gylio ir erdvės pojūtį, bet ir įspūdingus šviesos efektus. Žinoma, geriausia jeigu turite pakankamai natūralios šviesos, tačiau tikrai ne kiekvienas būstas apdovanotas pakankamu kiekiu jos šaltinių. Šiuo atveju svarbu skirti laiko ir dėmesio apšvietimo projektavimui.
Pirmiausia įvertinkite, kokia natūrali šviesa dienos metu „pasieks“ jūsų virtuvės baldus. Galbūt pro langus skverbsis rausva vakarų saulė? Galbūt šviesus ryto saulėtekis? Atsakymas gali lemti ir blizgaus fasado spalvos pasirinkimą.
Esant galimybei D. Uleckytė rekomenduoja numatytoje patalpoje išdėlioti skirtingo blizgumo plokščių pavyzdžius. Atremkite juos į tas sienas ir tokiame aukštyje, kokiame bus numatytų baldų fasadai. Šias plokštes patariama stebėti bent porą dienų – taip geriausiai įvertinsite plokščių blizgumą skirtingu paros metu, skirtingai šviečiant saulei ar esant apniukusiai dienai.
Be natūralios šviesos įspūdingus derinius galite sukurti ir šviestuvais. Jeigu horizontaliam paviršiui, tokiam kaip stalviršis, pasirinkote blizgią medžiagą, pavyzdžiui, marmurą, virš jo pakankamai žemai pakabintas platus šviestuvas sukurs įspūdingą šviesos ir spindesio reginį. Tai ypač aktualu, jei virtuvės centre planuojate pastatyti salą su blizgiu stalviršiu – toks šviestuvo ir blizgaus paviršiaus derinys taps visos virtuvės akcentu.
Blizgių virtuvės baldų priežiūra
Renkantis blizgius fasadus svarbu įvertinti tai, kad ant blizgaus paviršiaus įbrėžimai ir nešvarumai matosi labiau nei ant matinio. Tačiau gera žinia ta, kad nešvarumus nuo blizgaus paviršiaus, lyginant su matiniu, pašalinti yra kur kas lengviau – pakanka šluostės be abrazyvių medžiagų.
Dėl šios priežasties D. Uleckytė blizgius paviršius rekomenduoja rinktis vertikaliems paviršiams, o matinius – horizontaliems (pavyzdžiui, stalviršiui).
Vis dar kyla klausimų, koks blizgios virtuvės sprendimas geriausiai tiktų jūsų namų erdvei? Susisiekime! DOMDOM ekspertai atsakys į visus rūpimus klausimus, o visas medžiagas galėsite apžiūrėti salone gyvai.